MUĞLA İLİ 2018-2019 FUTBOL SEZONU

U-13  LİGİ  STATÜSÜ

1U-13 Ligi müsabakalarının 5 grupta aşağıda isimleri yazılı 37 takımın iştirakiyle oynanmasına,

A GRUBU B GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
017303 1-BİTEZ D.P.GENÇ.SPOR 017954 1-YATAĞAN SPORTİF GENÇ.SPOR
017521 2-HALİKARNAS GENÇ.SPOR 015572 2-MİLAS GENÇLİKSPOR
011327 3-YALIKAVAK BLD.SPOR 018274 3-BODRUM BİRLİKSPOR
016611 4-ORTAKENT YAHŞİ GENÇ.SPOR 014280 4-KAVAKLIDERE BLD.SPOR
014274 5-GÜNDOĞANSPOR 011320 5-GÜLLÜK BLD.SPOR
014270 6-TURGUTREİSSPOR 011323 6-B.B.BODRUMSPOR
017685 7-BODRUM TURKUAZSPOR 017604 7-BODRUM 1925 SPOR
C GRUBU D GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
012221 1-DÜĞEREK GÜNEŞSPOR 014284 1-GÖCEK BLD.SPOR
000081 2-MUĞLASPOR 017945 2-MARMARİS 1923 SPOR
014724 3-MUĞLA ÜNİVERSİTESİSPOR 011349 3-ORTACA BLD.SPOR
015079 4-BELDİBİSPOR 016400 4-ORTACA ESNAFSPOR
017672 5-48 ÇAĞDAŞSPOR 012222 5-DALAMAN BLD.SPOR
014668 6-MARMARİS ARMUTALANSPOR 017955 6-EKOL 2017 SPOR
016749 7-SABURHANE GENÇ.SPOR 011355 7-DALYANSPOR
016360 8-MARMARİSSPOR

 

                   E GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI
015674 1-KARAÇULHASPOR
000057 2-FETHİYESPOR
017847 3-LİKYASPOR
017440 4-FETHİYE BEŞKAZA GENÇ.SPOR
015982 5-ESENKÖYSPOR
014283 6-SEYDİKEMER BLD.SPOR
015859 7-ÇİFTLİK BLD.SPOR
015773 8-ÇAMKÖYSPOR

 2– Müsabakaların 2×30 dakika üzerinden çift devreli lig ve puan usulüne göre oynatılmasına,

3– Müsabakalarda kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir) puan verilir ve kaybeden takıma puan verilmez.

4– Gruplarında 1.olacak toplam 5 takımın Play-Off’a yükselmelerine, Play-Off’un tek  devreli lig ve puan

usulüne göre müsabaka yaptırılarak İl sıralamasının belirlenmesine,  Bu kategoride Türkiye Şampiyonası

yapılmayacaktır,

5– Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit

edilmesine,

6U-13 liginde 2006, 2007 ve 2008 doğumlu futbolcular oynayabilir. 2009 doğumlular oynayamaz.

7U-13 liginde oyuncu sayısının 11 yedek oyuncu sayısının 7 ve oyuncu değişikliği sayısının da 5 olmasına,

8- Mazeretsiz olarak tayin ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda  Futbol Müsabaka     Talimatının 24/a maddesi gereği, Federasyon hesabına hakem masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere  tazminat olarak 250,-TL. ödemesine

9-Takımlardan birinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda, Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde  veya  yerinde değişiklik yapılabilir.

10-Bu kategoride yedek kulübesinde yer alan teknik adam veya yöneticinin taç çizgisinde talimat vermesine izin verilmez.

11- 2018-2019 Futbol Sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Muğla ASKF’nın (www.muglaaskf.com) sitesinde ilan edilmek veya İlan Tahtası olarak, Federasyon binamız önündeki, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( ASKF ) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,

12- Bu statüye göre fikstürün onay için Federasyona sunulmasına,

13-Bu statü Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin 26 Şubat 2019 tarih ve 01 sayılı toplantısında hazırlanmıştır.

14– İş bu statü Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının 14. maddesine göre Federasyonca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.

Statünün tasdiki arz olunur.

 

Başkan                                      Üye                                         Üye                              Üye

Ali KARAKAYA                      Serkan PAÇALI                              M.Ali İNCE                    Fatih OCAK

Futbol İl Temsilcisi            Gençlik Hiz.ve Sp.İl Müd.Tem.        ASKF Temsilcisi          TFFH ve G.D.Tem.

 

 

Üye                                    Üye                                 Üye                             Üye                              Üye

Mehmet GÖRGÜLÜ      Ümit Sefa GİRGİN      Sadettin KUYUCU       Sercan ERGİN             Oben YANGILI

TÜFAD Tem.            Saha Kom.Der. Tem.     Kulüp Temsilcisi         Kulüp Temsilcisi          Kulüp Temsilcisi