MUĞLA İLİ 2018-2019 FUTBOL SEZONU

U-14  LİGİ  STATÜSÜ

1U-14 Ligi müsabakalarının 4 grupta aşağıda isimleri yazılı 29 takımın iştirakiyle oynanmasına,

 

A GRUBU B GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
014270 1-TURGUTREİSSPOR 015572 1-MİLAS GENÇLİKSPOR
017303 2-BİTEZ DONDURMA PEDASA GENÇ.SPOR 000089 2-YENİ MİLASSPOR
017521 3-HALİKARNAS GENÇ.SPOR 016749 3-SABURHANE GENÇ.SPOR
011327 4-YALIKAVAK BLD.SPOR 000081 4-MUĞLASPOR
017604 5-BODRUM 1925 SPOR 014724 5-MUĞLA ÜNİVERSİTESİSPOR
011323 6-B.B.BODRUMSPOR 017954 6-YATAĞAN SPORTİF GENÇ.SPOR
016611 7-ORTAKENT YAHŞİ GENÇ.SPOR 013319 7-YATAĞANSPOR
C GRUBU D GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
017945 1-MARMARİS 1923 SPOR 000057 1-FETHİYESPOR
000058 2-MARMARİS GENÇ.SPOR 018148 2-FETHİYE YENİ MAH.KÜLTÜR SPOR
016360 3-MARMARİSSPOR 012222 3-DALAMAN BLD.SPOR
018043 4-DATÇA 1923 SPOR 014284 4-GÖCEK BLD.SPOR
011355 5-DALYANSPOR 015859 5-ÇİFTLİK BLD.SPOR
016400 6-ORTACA ESNAFSPOR 017440 6-FETHİYE BEŞKAZA GENÇ.SPOR
011349 7-ORTACA BLD.SPOR 015674 7-KARAÇULHASPOR
017847 8-LİKYASPOR

 

2– Müsabakaların 2×35 dakika üzerinden çift devreli lig ve puan usulüne göre oynatılmasına,

3– Müsabakalarda kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir) puan verilir ve kaybeden takıma puan verilmez.

4– Gruplarında 1. ve 2. olacak toplam 8 takımın çeyrek finale yükselmesine, çeyrek final ve yarı final müsabakalarının

tek maç ve eleme sistemiyle oynatılmasına müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatma yapılmadan direk penaltı

atışları ile sonuç alınmasına. Çeyrek ve yarı final müsabakalarının hangi  sahalarda oynanacağının Alt Yapı ligleri

Tertip Komitesince belirlenmesine. Çeyrek finalde 1. maç (A-1 / B-2), 2. maç (B-1/A-2), 3. maç (C-1 / D-2) ve

  1. maç (D-1 / C-2) şeklinde eşleştirilmelerine, yarı final ise 5. maç (1.maç ile 3.maçın galibi), 6.maç (2. maç ile

4.Maçın) galibi şeklinde eşleştirilmelerine, 5. ve 6. maçları kazanan takımların İlimizi temsilen U-14 Ligi Türkiye

Şampiyonasına katılmasına,

5– Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit edilmesine,

6U-14 liginde 2005, 2006 ve 2007 doğumlu futbolcuların oynayabilir, 2008 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.

7-Futbolcular belirtilen yaş kategorileri dışında oynama hakkı olmadığı daha büyük veya daha küçük yaş kategorilerindeki takımlarda oynatıldığı takdirde bu takıma hükmen mağlubiyet kararı verilmesinin yanında müsabaka isim listesinde isimleri bulunan antrenör ve yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir.

8U-14 liginde oyuncu sayısının 11 yedek oyuncu sayısının 7 ve oyuncu değişikliği sayısının da 5 olmasına,

9- Mazeretsiz olarak tayin ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda  Futbol Müsabaka     Talimatının 24/a maddesi gereği, Federasyon hesabına hakemlerin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere  tazminat olarak 250,-TL. ödemesine 

102018-2019 Futbol Sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Muğla ASKF’nın (www.muglaaskf.com) sitesinde ilan edilmek veya İlan Tahtası olarak, Federasyon binası önündeki, Amatör

Spor Kulüpleri Federasyonu ( ASKF ) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,

11-Takımlardan birinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda, Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde veya yerinde değişiklik yapılabilir.

12- Bu statüye göre fikstürün onay için Federasyona sunulmasına,

13-Bu statü Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin 18 Aralık 2018 tarih ve 01 sayılı toplantısında hazırlanmıştır.

14– İş bu statü Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının 14. maddesine göre Federasyonca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.

Statünün tasdiki arz olunur.

 

Başkan                                   Üye                                            Üye                              Üye

Ali KARAKAYA                      Serkan PAÇALI                              M.Ali İNCE                    Fatih OCAK

Futbol İl Temsilcisi            Gençlik Hiz.ve Sp.İl Müd.Tem.        ASKF Temsilcisi          TFFH ve G.D.Tem.

 

Üye                                 Üye                                 Üye                        Üye                              Üye

Mehmet GÖRGÜLÜ      Ümit Sefa GİRGİN      Sadettin KUYUCU       Sercan ERGİN             Oben YANGILI

TÜFAD Tem.            Saha Kom.Der. Tem.     Kulüp Temsilcisi         Kulüp Temsilcisi          Kulüp Temsilcisi