Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirilmek isteyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, ’10 bin çocuk, 10 bin top’ adlı projeyi başlattı. Projeye destek için Fenerbahçe ve Milli takımın efsanevi isimlerinden eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen de kente geldi. Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen organizasyonda Dilmen, çocukların yoğun ilgisiyle karşılandı. 

Projeden dolayı memnuniyetini dile getiren Dilmen, “Muğlaspor’da futbol oynadığım 1989 yılına tekrar geri göndüm. Toprak sahada yetişerek Türk futboluna adım attım. Çok şükürler olsun ki güzel bir spor hayatım oldu. Şu anda aktif olarak futbol yorumculuğu yapıyorum. Böyle bir sosyal projede çocuklarımızı spora teşvik eden herkese teşekkür ediyorum. Aranızda olmaktan son derece mutluyum. Burada Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı ve Fenerbahçelisi var. Hepinizi çok seviyorum” dedi.
Rıdvan Dilmen’den sonra konuşan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekeri Çeker ise hedeflerinin çocukları spora özendirmek olduğunu belirterek bu konuda kendilerine destek olan Rıdvan Dilmen’e teşekkür etti.
Konuşma sonrası Rıdvan Dilmen ile Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı  Bahattin Gümüş, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Federasyon Başkanımız Mehmet Top ile eski hakemlerden Mutlu Çelik’in katılımıyla çocuklara futbol, basketbol ve voleybol topları dağıtıldı. Törene Federasyon Başkanımız ile birlikte Genel Sekreterimiz Mustafa YANDIK ve Mali Sekreterimiz Ali KARAKAYA’da katıldı.

Başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir ÇEKER olmak üzere bu projede emeği geçen ve katkısı olanlara teşekkür ederiz.

ASKF