Gençlik ve Spor Bakanlığınca organize edilen 2.Spor Çalıştayı 20-21 Nisan 2012 tarihlerinde Ankarada Bilkent Otel ve Kongre Merkezinde yapıldı.

2.Spor Çalıştayı Spor Genel Müdürü ve Konfederasyon Genel Başkanımız  Sayın Mehmet BAYKAN ile Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat KILIÇ’ın açılış koşmaları ile başladı.

Daha sonra 4 komisyon halinde 2 gün süreyle konular tartışılp alınan karar ve öneriler bir rapor halinde Gençlik ve Spor Bakanlığına sunuldu. Hazırlanan rapor Hazıran ayında yapılacak olan Gençlik ve Spor Belgesine ve Olimpiyatlardan sonra yapılacak olan SPOR ŞURASINA hazırlık amacı taşıyarak spor politikasının belirlenmesine esas teşkil edecektir.

Çalıştayda Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu adına SPOR EKONOMİSİ KOMİSYONUNDA görev yaptı. SPOR EKONOMİSİNDE; 1-Sporda Sponsorluk, 2-Spor Medyası, 3-Sporda Markalaşma  4- Spor Tesisleri Yönetimi Konuları tartışıldı.

Federasyon Başkanımız Mehmet TOP’u bu önemli görevinden dolayı tebrik eder, çalıştay sonuçlarının Spor’umuza ve geçlerimize hayırlı olmasını dileriz.

ASKF