“2011’in En Onbiri” ödül töreni 26 Mart 2012 günü saat 18.30’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde muhteşem bir törenle yapıldı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen yılın En’leri ödüllerinin ikincisi olan “2011’in En Onbiri” ödül töreni 26 Mart 2012 günü saat 18.30’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde muhteşem bir törenle yapıldı. Törene Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç başta olmak üzere, İstanbul Milletvekili Sayın Osman Aşkınbak, İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu, TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü ve TASKK Genel Başkanımız Sayın Mehmet Baykan ve Federasyon Başkanları olmak üzere spor adına çok önemli isimler katıldı. Törene İlimiz adına Federasyon Başkanımız Mehmet TOP ile Mali Sekreterimiz Ali KARAKAYA katıldı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunca oluşturulan bir komisyon tarafından belirlenen 2011 yılının en başarılı 11 sporcu ve takımı yanında 3 takım ve 1 sporcu da özel ödül kazanamaya hak kazandı. Ödül alacak En Onbir ve özel ödül sahibi takım ve sporculara törende Konfederasyonca özel olarak bastırılan altın ödülleri verildi.
Yapılan ödül töreninde verilen ödüllerin yanı sıra, amatör spora hizmet etmiş yıllarca emeği geçen büyüklerimizde unutulmadı. Kurucu üyelerimiz Sayın Kemal Bektaş, Orhan Saka, Hüdaverdi Talay, Bogos Monosyan ve TASKK Genel Sekreteri Ömer Remzi Arıkan hep birlikte bu anlamlı geceye katılan Spor Bakanımıza organizasyonun anlam ve önemini belirten bir ödül takdim ettiler. Spor Bakanımız ise yaptıkları büyük hizmetlerden ötürü kendilerine teşekkür etti.
Bu anlamlı gecede ödül alan sporcu ve takımlar şu şekilde belirlendi.
 
1-Çiğdem ÖZYAMAN (Atıcılık)
 2-Beytullah EROĞLU (Bedensel Engelli Yüzme)
 3-Ahmet ÖRKEN (Bisiklet)
 4-Şemsi YARALI (Boks)
 5-Göksu ÜÇTAŞ (Cimnastik)
 6-Rıza Kaya ALP (Güreş)
 7-Semih DENİZ (Görme Engelli Atletizm)
 8-Mete BİNAY (Halter)
 9-Ebru ŞAHİN (Judo)
 10-Servet TAZEGÜL (Taekwondo)
 11-Voleybol Yıldız Bayan Milli Takımı
 
Amatör Spora Hizmet Özel Ödülü verilecekler ise;
 1-Çorlu Gençlerbirliği Spor Kulübü
 2-Galatasaray Bedensel Engelli Basketbol Takımı
 3-Fenerbahçe U15 Futbol Takımı
 4-Elif AKYÜZ (Milli Wushucu)
 
Ödül alanları kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
ASKF