2014 Yaz Dönemi İl Spor Okulları 29.06.2014 Pazar günü Muğla Atatürk Spor salonunda coşkulu bir törenle açıldı.


Törenin açılışında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir ÇEKER ile Vali Mustafa Hakan GÜVENÇER günün anlam ve önemine binaen birer konuşma yaptılar.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Teşkilatının aynı zamanda 76.Kuruluş yıldönümü olması nedeniyle de Kuruluş yıldönümü kutlandı.
Yaz spor okulları 24 branşta 05-18 yaş arası 5.500 sporcuya ulaşılmış olup yaz sonuna kadar bu sayının 10 bine ulaşılmasının hedeflendiği belirtilmiştir.
Konuşmalardan sonra çeşitli branşlarda sporcuların gösterileri ile tören sonlandırıldı.
Tören ve açılışa Vali Mustafa Hakan GÜVENÇER, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil ÇELİK, Vali Yardımcısı Ahmet ERTÜRK, İl Emniyet Müdürü Veysel TİPİOĞLU, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir ÇEKER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali AKKULLU, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkan Vekili Ali İNAN, Federasyon Başkanımız Mehmet TOP ve çok sayıda sporcu velileri ile sporcular katılmıştır.
Açılışta başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir ÇEKER olmak üzere emeği geçenlere ve katkısı olanlara teşekkür eder,, antrenörlerimize ve sporcularımıza sezon boyunca başarılar dileriz.
ASKF