Federasyonumuzun “22.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Töreni” 09  Ocak 2015 Cuma günü Muğlada CNS Tesislerin de büyük bir katılımla gerçekleşti.

2013-2014 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 17 branşta toplam 108 ödül verildi. İlimizin dörtbir tarafından gelerek salonu dolduran katılımcılarla il protokolu buluşturuldu. Geceye Muğla Valisi Amir ÇİÇEK,  Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur HARMANDAR  Vali Yardımcısı Mehmet Fikret ÇAVUŞ, Menteşe Kaymakamı Zeki ARSLAN, Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir ÇEKER , Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT, Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet IŞIK Valilik Özel Kalem Müdürü Baki GENÇEL, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başaknı Alaaddin NAGANLU,  Orman Bölge Müdür Yardımcısı Vedat DİKİCİ, Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk BEYİMOĞLU, Muğla Ticaret ve Sanayı Odası Başkan Yardımcısı Mustafa ERCAN, Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA,  İl Hakem Kurulu Başkan Ceygun GÜNGÖR,   İl Disiplin Kurlu Başkanı Av.Musa DOĞAN, Dalaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan KARAKUŞ, F.F.Hak.ve Göz. Der. Muğla Şb. Başkanı Ali ZAĞLI, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN,  birçok branşın il temsilcisi, şube müdürleri, hakemler, gözlemciler, antrenörler Kulüp Başkan ve Yöneticileri ve eşleri ile çok sayıda Basın ve Yayın Kuruluşu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanımız Mehmet Top özetle şunları söyledi; “22.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Törenimize hoş geldiniz. Bu törende 2013-2014 spor sezonunun değerlendirilmesi sonucu ödüle layık görülenlerin ödüllerini vereceğiz. Bugün bu törende sadece futbolda değil, futbolla birlikte 16 branş da daha ödül verilecektir. Ayrıca centilmen takımlar ödüllendirerek Fair-Play’e özendireceğiz. İlimizde eksikliğini çektiğimiz spor tesislerinin yapımına büyük bir hızla devam ediliyor. Bu tesislerin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederim. Amatör Futbol müsabakalarımızda ki sağlıkçı sorunun biran önce çözümü için yetkililerden yardım bekliyoruz. Federasyonumuz hizmet binasının %90-95 bitti. Bir miktar borcumuz ile birlikte kalan işlerinin biran önce bitirilerek içine girebilmemiz için yardım edebilecek herkesden yardım ve katkı bekliyoruz. Ödül alacakları bir kez daha kutlarım, bir sezon boyunca yapılan sporun; enlerinin değerlendirildiği bu onur ve gurur gecemizde bizlerle birlikte olarak bu güzel ortamı bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Muğla Milletvekili Prof.Dr.Nurettin DEMİR  ise “Muğla Türkiyenin ve Dünyanın büyük bir ilgiyle izlenen ilidir. Spor alanında ilimizde çok başarılı sporcular çıkmıştır.İlimizde çok başarılı takımlar var. Sadece futbolda değil diğer branşlarda da var. Örneğin Okçuluk da var, güreş de var yüzme-atlamada var. Ama bazı tesislerimizde eksiklikler var. Son yıllarda yapılan tesislerin bir an önce hizmete sunulması ayrıca Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ayrılan kısmın amatörlerin hizmetine sunulması ve bu yardım faslının artırılması gerekir. Bugün bu kadar kupa ve plaketin gençlerimize verilmesi sevindirici ben başarılı olanları kutluyor, başarılarının devamını diliyorum ” dedi.

Muğla Valisi Amir ÇİÇEK ise yaptığı konuşmada özetle;“ Sporun en iyisi amatör ve gönüllü olanıdır. Çünkü profesyonelliğe giden yol amatörlükten geçmektedir. Muğla’da amatör spor için bugüne kadar ne yapıldıysa bundan sonra daha fazlasını yapmalıyız. Çünkü gerek Federasyon Başkanımız ve Yönetimi gerekse spor kulüplerimiz amatörce gecesini gündüzüne katarak çalıştıklarını yakinen biliyorum. Sporcularımızın ilimizi ve ülkemizi nasıl başarı ile temsil ettiklerini biliyor ve kendilerini kutluyorum. Muğla’da hem ilçelerinde hemde il merkezinde yapılmakta olan tesisleri yakınen takip ediyorum. İlimizde 2014 yılında spor tesislerine 140 milyon Tl. yatırım yapmışız. 2015 yılında bunlara yenilerini eklememiz gerekir. Büyükşehir Belediyesi gelirlerinin binde onikisi amatörler için ayrılmıştır. Bunu kullanmamız gerekir. Spor kulüplerine devlet olarak spor malzemesi yardımı yapmaya devam edeceğiz. Bizim sizden tek beklediğimiz şey dostluk, hoşgörü, vatanı, milleti ve insanı sevmek, tek beklediğimiz şey Muğla’dan en iyi sporcu olarak yetişmektir. Ben başarı elde eden takımlara, sporculara bunları çalıştıran antrenörlere, Federasyon Başkanımız ve ekibine , spor kulüplerimizin yöneticilerine çok teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Geceye mazeretleri gerekçesi ile katılamayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY, Muğla Miletvekili Ömer Süha ALDAN, Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN, TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN, TFF Ege Bölge Müdürü Hamdi KUTVAL  birer mesaj göndererek başarılar dilemişlerdir.

Ödül alanları bir kez daha kutlar katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

ÖDÜL LİSTESİ

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.