Federasyonumuzun “23.Amatör Spor  Ödül Töreni ve Kokteyli” 18 Aralık  2015 Cuma günü Muğlada MUTSO salonunda büyük bir katılımla gerçekleşti.

2014-2015 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 29 branşta toplam 130 ödül verildi. İlimizin dörtbir tarafından gelerek salonu dolduran katılımcılarla il protokolu buluşturuldu. Ödül Törenine Muğla Valisi Amir ÇİÇEK, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Yavuz ÖZFİDAN,  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur HARMANDAR,  Vali Yardımcısı Kamil KÖTEN,  Menteşe Kaymakamı Zeki ARSLAN, İl Emniyet Müdürü Hakan ÇETİNKAYA, Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ , Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ,  Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet IŞIK , Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet DEMİR, Halk Sağlığı Müdürü Uz.Dr.Mustafa Nuri CEYLAN, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Vedat DİKİCİ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN, M.S.K.Ü.SKS Daire Başkanı Arslan ÜZER, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başaknı Alaaddin NAGANLU,  Muğla Ticaret ve Sanayı Odası Başkanı Bülent KARAKUŞ, İl Hakem Kurulu Başkan Ceygun GÜNGÖR,   İl Disiplin Kurlu Başkanı Av.Musa DOĞAN, T.F.F.Hak.ve Göz. Der. Muğla Şb. Başkanı Ali ZAĞLI, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Diare Müdürleri, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, birçok branşın il temsilcisi, hakemler, gözlemciler, antrenörler Kulüp Başkan ve Yöneticileri  ile çok sayıda Basın ve Yayın Kuruluşu katıldı.

Ödül Töreninin açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanımız Mehmet Top özetle şunları söyledi; “Bu törende 2014-2015 spor sezonunun değerlendirmesi yapılarak ödüle layık görülenlerin ödülleri verilecek. Bu gün 29 branşta 130 ödülümüz olacak  ödül alacak  sporcular İlimizdeki 12.000 aktif  sporcu arasından seçilmiştir. Ülkemizde başarılı olmuş sporcularla birlikte Avrupa Şampiyonu olmuş, Dünya Birincisi olmuş sporcularımız var. Bu başarıyı elde ederken başta Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, 13 İlçe Belediye Başkanımız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün destekleri alınarak bu başarılar elde edilmiştir. Destekler devam ettiği sürece daha çok sporcu ve takımla daha büyük başarılarla huzurlarınızda olmaya söz veriyor. Ödül alanları bir kez daha kutlar, başarılarının devamını diler, hepinize saygılar sunarım” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ202 Spor kulübümüz 69 bin lisanslı sporcularımızla huzurlarınızdayız. Bugün okul sporlarında da başarılı olanların ödüllerini de vereceğiz. Amacımız ilimizde sporda sadece  kazanmak değil, daha çok katılımcı ruhuyla hareket etmektir.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN “Burada verilecek ödülleri görünce Muğla’nın Amatör Sporda nerelere geldiğini anlamak daha kolay oluyor, önceden duymak çok zor olan Avrupa Birinciliği, Dünya Şampiyonluğunu yaşıyoruz. Nüfusumuzun çok önemli kısmının genç olması nedeniyle, dışarıdan sporcu alıp onları yarıştırmak doğru değil , bunların yerine kendi gençlerimizi küçük yaşta yeteneklerine göre yönlendirmeliyiz. Tesislere önem verip planlı bir şekilde ihtiyacımıza göre yapmalıyız.” dedi.

Muğla Valisi Amir ÇİÇEK ise yaptığı konuşmada özetle; “Spor turizmini canlandırmak gerekir. Havada, karada ve denizde İlimizde spor yapılabilecek ortam ve cografi şartlarımız var. Olimpiyat adaylarını burada yetiştireceğiz. Muğla’da yaşayan, Muğla’da okuyan gençlerden Avrupa Şampiyonu, Dünya Şampiyonu çıkaracağız siz sporu sevin, başarı arkasından gelir. İlimizin bu derece başarılı olmasında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna, özellikle Başkanı ve  yöneticilerine ve spor kulüplerimize çok teşekkür ediyorum. Federasyon Başkanımızın nasıl çalıştığını yakinen görüyorum. Amatörlük bir yerde çok yaygınsa orada başarı vardır. Orada spor kulübü vardır. Orada sürekli spor yapan var demektir. Amatörce bende burada varım diyen herkese teşekkür ediyorum, gelin hep birlikte onlarca, yüzlerce başarılı sporcuları yetiştirelim. Her şeyimiz var, spor yapmamamızın bir mazereti kalmadı. Her zaman yanınızdayım, ödül alanları ve bu törene  katılan herkesi kutluyorum.” dedi.

Ödül Törenine mazeretleri gerekçesi ile katılamayan  Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER, Muğla Milletvekilleri; Nihat ÖZTÜRK, Av. Akın ÜSTÜNDAĞ, Prof.Dr.Nurettin DEMİR ve Mehmet ERDOĞAN, Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN, TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN,   birer mesaj göndererek başarılar dilemişlerdir.

Ödül alanları bir kez daha kutlar katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

ÖDÜL LİSTESİ 2015

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.