Federasyonumuzun “24.Amatör Spor Ödül Töreni ve Kokteyli” 16 Aralık 2016 Cuma günü Muğla’da MUTSO salonunda büyük bir katılımla gerçekleşti.

2015-2016 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 27 branşta toplam 116 ödül verildi. İlimizin dörtbir tarafından gelerek salonu dolduran katılımcılarla il protokolu buluşturuldu. Ödül Törenine Muğla Valisi Amir ÇİÇEK, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Yavuz ÖZFİDAN, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret ÇAVUŞ, Seydikemer Kaymakamı Muhammet KÖKEN, İl Emniyet Müdürü Vekili Oğuz Kaan AKÇAL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet AYDIN , Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet IŞIK , Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT, Sağlık İl Müdürü Dr.Cihan TEKİN, Muğla Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof.Dr. Recep GÜRSOY, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU, Muğla Ticaret ve Sanayı Odası Başkanı Bülent KARAKUŞ, İl Hakem Kurulu Başkan Ceygun GÜNGÖR, İl Disiplin Kurlu Başkanı Av.Musa DOĞAN, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman AKBULUT, Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem KAYTAN, Daire Müdürleri, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, birçok branşın il temsilcisi, hakemler, gözlemciler, antrenörler Kulüp Başkan ve Yöneticileri ile çok sayıda Basın ve Yayın Kuruluşu katıldı.

Ödül Töreninin açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanımız Mehmet Top özetle şunları söyledi; “Bugün amatör sporun onur ve gurur günlerinden birini yaşıyoruz. Düzenlediğimiz bu toplantıda ayrıca hak sahiplerine çeşitli ödüller verilecektir. Bu ödül sahiplerini tespit ederken sportif ve diğer ilgili kuruluşların somut önerileri de dikkate alınmıştır. İlimizde futbolun A’dan Z’ye tüm işlemleri Federasyonumuzca yapılmaktadır. Bugün sporda beklediğimiz bu başarılar elde edilirken Valimiz Amir Çiçek ve diğer ilgililer gerekli desteği veriyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin spor kulüplerine zaman zaman yaptığı maddi ve malzeme yardımları devam etmektedir. Bununla birlikte Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz tesis yapımı için çalışması var gücüyle devam etmektedir. Bunlarla birlikte Menteşe, Yatağan, Milas, Bodrum, Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Datça ve Kavaklıdere ilçeleri Belediyle başkanlarımız kendi çevrelerindeki spora gerekli destekleri vermektedir amatörlerimiz adına kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN “ Amatör denilince akla ilk olarak para gelmektedir. Amatör spora hepimiz destek olmalıyız. Amatörlerimizin yanında olmalıyız. Muğla geniş bir coğrafi yapıya sahiptir. Bu geniş coğrafi yapıda ilgi ve alakamızı göstererek amatör sporu kalkındırmalıyız. Biz Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar gerekli desteği verdik, vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Maddi yardımlarda bulunduk. 9 tane spor tesisi yaparak gençlerimizin hizmetine sunduk. Halen bazı mahallelerimizde inşaatı devam eden tesislerimiz var. Bunların yanı sıra proje alanında olan spor tesislerimiz mevcut. Köylerimize halı saha inşa ediyoruz. Amacımız spor tesisi sayısını ve spor yapan genç sayısını arttırmaktır. Eğer bütün branşlarda imkan verilirse Muğla gençliği daha büyük başarılara imza atacaktır” dedi..” dedi.

Muğla Valisi Amir ÇİÇEK ise “Ben inanıyorum ki ilimizin 13 ilçesinde amatör spor kulüplerimiz başarılı olmak için tüm gücüyle çalışıyor. Bugün amatörlerimiz adına yapılmakta olan geleneksel ödül törenimizin 24.sünü yapıyoruz. Muğla ilimiz öyle bir il ki Üreten, Spor yapan, Uluslararasında, Dünya çapında Türk bayrağını dalgalandıracak güçtedir. Bizde Spor alt yapısını güçlendirmek geçmişte yapılanlara ilaveten yeni tesisler yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Belediye imkanlarının yetersiz olması durumlarında Belediyelerimize işbirliği yapıyoruz.. Biz sadece sağlıklı olanlarımıza değil engelli kardeşlerimize de önem veriyoruz. Biz sporu seven herkesin yanındayız. Spor seven herkesin yanında olmak bizim görevimizdir. Dikkat edilirse her yıl ödül sayısında artış olduğunu sevinçle görüyoruz. 25.Ödül töreninde bugünkü sayanın daha artacağına inanıyoruz. İlimizde sadece futbol değil diğer branşlarda da faaliyetler var. Muğla olarak sporun tüm branşlarında ulusal ve uluslararası başarımız giderek daha da artıyor. 15 Temmuz’da birliğimizi, dirliğimizi ve güçlü olduğumuzu gösterdik. Bundan sonra da bayrağımızı dalgalandıracağız. Sadece Sporda değil diğer alanlarda da güçlü olmalıyız. Muğla ilimiz sporu rahatı için değil güçlü olmak, sağlıklı olmak ve başarılı olmak için yapıyor. Başarılı çalışmaları nedeniyle Federasyon Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyor, ödül alacak olanları tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Ödül Törenine mazeretleri gerekçesi ile katılamayan Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY, Manisa Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER, Muğla Milletvekilleri; Hasan ÖZYER ve Av. Akın ÜSTÜNDAĞ, Prof.Dr.Nurettin DEMİR, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN birer mesaj göndererek başarılar dilemişlerdir.

Ödül alanları bir kez daha kutlar katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

odul-listesi-2016

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.