Federasyonumuzun  aralıksız çeyrek asırdır yaptığı “25.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Töreni” 15 Aralık 2017 Cuma günü Muğlada CNS Tesislerin de büyük bir katılımla gerçekleşti.

2016-2017 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 22 branşta toplam 108 ödül verildi. İlimizin dörtbir tarafından gelerek salonu dolduran katılımcılarla il protokolu buluşturuldu. Geceye Muğla Vali Vekili Fethi ÖZDEMİR,  Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR,  Muğla Büyükşehir Belediye Başkan vekili olarak Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hacı KOÇ, İl Emniyet Müdürü Hakan ÇETİNKAYA, Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ , İl Sağlık Müdürü Dr. İskender GENCER,  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet IŞIK , Dalaman Belediye Başkanı Muhammet ŞAŞMAZ, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent KARAKUŞ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep GÜRSOY, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU,  İl Hakem Kurulu Başkanı Ceyhun GÜNGÖR, İl Disiplin Kurlu Başkanı Av.Musa DOĞAN, Fethiyespor Kulüp Başkanı Mustafa FERİZCAN, Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk BEYİMOĞLU,  TFFHGD Muğla Şube Başkanı Ali ZAĞLI, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkan Vekili Ünsal PAŞALI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mutlu UZUN, Menteşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan PAÇALI,  Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit YİĞİT, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman AKBULUT,    Muğla Büyükşehir Gazeteciler Der.Başkanı Cem KAYTAN, ASKF Yöneticileri, İL Hakem ve İl Disiplin kurulu üyeleri, birçok branşın il temsilcisi,  hakemler, gözlemciler, antrenörler Kulüp Başkan ve Yöneticileri ve eşleri ile çok sayıda Basın ve Yayın Kuruluşu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanımız Mehmet Top özetle şunları söyledi; “25.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Törenimize hoş geldiniz.  Bu törende 2016-2017 spor sezonunun değerlendirilmesi sonucu ödüle layık görülenlerin ödüllerini vereceğiz. Bugün bu törende sadece futbolda değil, futbolla birlikte 21 branş da daha ödül verilecektir. Bugün sporda  bu başarılar elde edilirken Başta Sayın Valilerimiz ve Büyük Şehir Belediye Başkanımız olmak üzere diğer ilgililer gerekli desteği veriyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin spor kulüplerine zaman zaman yaptığı maddi ve malzeme yardımları devam etmektedir. Bununla birlikte Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz tesis yapımı için çalışması var gücüyle devam etmektedir. Bu tesislerin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederim. Ayrıca ilimizin bir turizm şehri olmasının yanında bir spor şehri olması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce ilimize yüzlerce etkinlik alınmaktadır. Bunlarla birlikte Bodrum, Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Menteşe, Datça, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçeleri Belediyle Başkanlarımız kendi ilçelerindeki  spor kulüplerine  gerekli destekleri vermektedirler amatörlerimiz adına kendilerine çok  teşekkür ediyoruz. Ödül alacakları bir kez daha kutlarım, bir sezon boyunca yapılan sporun;  enlerinin değerlendirildiği bu onur ve gurur gecemizde bizlerle birlikte olarak bu güzel ortamı bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına Genel Sekreter Yardımcısı Hacı KOÇ, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR ve Vali Vekili Fethi ÖZDEMİR birer konuşma yaparak geceye katılanları ve ödül alanları tebrik ederken ASKF’nin başarıla çalışmaları nedeniyle teşekkür ettiler.

Aynı gün Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi nedeniyle gecemize katılamayan TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve Konfederasyonumuz Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ telefonla Federasyon Başkanımız Mehmet TOP’u arayarak tebrik edip başarılar dilemiş ve gecemize çiçek göndermiştir. Geceye mazeretleri nedeniyle ile katılamayan  Muğla Miletvekili Ömer Süha ALDAN, TASKK Genel Başkan Vekili Fahrettin ESERDİ, TASKK Genel Sekreteri Abdullah ALBUNAR ve TFF Ege Bölge Müdürü Hamdi KUTVAL  birer mesaj göndererek başarılar dilemişlerdir.

Ödül alanları bir kez daha kutlar katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

ASKF

ÖDÜL LİSTESİ 2017

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.