AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA KUTLANARAK, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZCA ALINAN SPOR MALZEMELERİ SPOR KULÜPLERİMİZE DAĞITILDI

AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA KUTLANARAK, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZCA ALINAN SPOR MALZEMELERİ SPOR KULÜPLERİMİZE DAĞITILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde 81 İl’de Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarınca 09 Ekim -15 Ekim 2017  tarihleri arasında “AMATÖR SPOR HAFTASI”  kutlama ve etkinlikleri yapıldı.

Amatör Spor Haftası 09 Ekim 2017 Pazartesi günü binlerce sporcu ve öğrencinin katıldığı yürüyüşle başladı,  hafta boyunca yapılan çeşitli spor etkinliği ve aktivitelerle  devam edildi. Amatör Spor haftası kutlamaları çerçevesinde İl merkezinde ve ilçelerde FutbolHokey, Hentbol, Voleybol, Okçuluk, Masa Tenisi, Basketbol, Halter, Güreş, Boks, Taekwondo, Cimnastik, Tenis, Yüzme ve Dağcılık branşlarında yarışma ve etkinlikler yapıldı. Etkinlikler sonunda yarışmalara katılan sporcu ve takımlara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce kupa ve madalyaları verildi. Yılın enleri ise önümüzdeki ay yapılacak olan “Amatör Spor Ödül Törenimizde” Federasyonumuzca verilecektir. Ayrıca; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce alınan spor malzemeleri 18 Ekim 2017 Çarşamba günü sat 14.00’de Muğla’da Menteşe Spor Salonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz önderliğinde Federasyonumuzla işbirliği içerisinde düzenlenen törenle spor kulüplerimize dağıtıldı.

Malzeme dağıtım töreninde Federasyon Başkanımız Mehmet TOP ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ  günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar. Federasyon Başkanımız Mehmet TOP yaptığı konuşmada özetle “Amatör Spor Haftasında spor kulüplerimize malzeme yardımı yaparak kulüplerimizin yüzünü güldüren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın BAK’a , Spor Genel Müdürümüz  Sayın Mehmet BAYKAN’a ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ali DÜŞMEZ’e, ayrıca İlimize atandığı günden beri ekibiyle birlikte başarılı çalışmalar yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Serkan ÖÇALMAZ’a amatörler adına çok teşekkür ederim. Kulüplerimiz bu sayede rahat bir nefes almıştır. Bu tür yardımların bundan sonrada artarak devam etmesi dileğimle etkinliklerimize katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.  Amatör Spor Kulüplerimize spor malzemesi alan, dağıtan ve amatör spor haftası etkinliklerimize katılarak katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

shared on wplocker.com