09 Ekim – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Federasyonumuzun birlikte hazırladığı program doğrultusunda “Amatör Spor Haftası” kutlama ve etkinlikleri yapılacaktır.

Türkiye genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu iş birliğinde 09 Ekim – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında “Amatör Spor Haftası” kutlama ve etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz önderliğinde “Amatör Spor Haftası, İl Tertip Kurulu” gerekli toplantıları yaparak programı netleştirdi.

Hazırlanan programa göre 09 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 15.30’da başlayacak yürüyüş ile start alacak etkinlikler hafta boyunca birçok branşta yarışma ve etkinlikleri yapılacaktır.

Etkinlik çerçevesinde  Spor Bakanlığımızca alınan  Spor  Malzemeleri bütün Türkiye de olduğu gibi aynı anda 13 Ekim 2017 Cuma günü İlimizde de Spor Kulüplerimize dağıtılacaktır. Malzeme dağıtım yeri ve saatı daha sonra duyurulacaktır. 

Yarışmalara katılan sporcu ve takımlara yarışmalar sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce ödülleri verilecektir. Ayrıca; “yılın en’leri nin” ödülleri de önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan “Amatör Spor Ödül Töreninde” verilecektir. Amatör Spor Haftası etkinliklerine tüm spor kulüp yöneticilerimizin sporcuları ile birlikte en geniş bir şekilde katılmaları dileğimizle tüm amatörlerimizin “Amatör Spor Haftasını” kutlarız.

ASKF