Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu iş birliği ile 30 Eylül – 06 Ekim 2013  tarihleri arasında “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri yapılması kararlaştırılmıştır.

Bu çerçevede Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Federasyonumuz iş birliğinde başta Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Belediyesi olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşunda desteği ile 30 Eylül 2013 Pazartesi günü Muğla’da “Amatör Spor Haftası” yürüyüşü yapılmıştır.

Yürüyüşe çok sayıda sporcu, öğrenci, antrenör ve yönetici katılmıştır.

Müzik eşliğinde Tertip Komitesince belirlenen güzergah da yapılan yürüyüşe çok sayıda Muğlalı iş yerlerinin önüne ve evlerinin balkonlarına çıkarak destek vermiştir.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Nihat EKİNCİLER ve Federasyon Başkanımız Mehmet TOP eşliğinde antrenör, sporcu ve izcilerden oluşan bir heyetçe Spordan sorumlu Muğla Vali Yardımcısı Orhan EYÖVGE makamında ziyaret edilerek Amatör Spor Haftası etkinlikleri hakkında bilgi sunulmuştur.

Kutlamalar hafta boyunca çeşitli spor etkinlikleri ile sürecek 06 Ekim 2013 Pazar günü saat 14.00’de Atatürk Spor Salonunda ödül töreni yapılacaktır. Etkinlik ve ödül törenine tüm muğlalıları ve spor severleri bekliyoruz.

ASKF