Amatör Futbol müsabakalarındaki sağlık sorununu çözmek amacıyla ASKF Yöneticileri 06.01.2016 Çarşamba günü Sağlık İl  Müdürü Dr. Cihan TEKİN’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarete Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Genel Sekreterimiz Mustafa YANDIK ve Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA katılmıştır.

Ziyarette Amatör Futboldaki Sağıkçı sorunu için yapılan görüşme neticesinde; 19 Kasım 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulunun 09.11.2015 tarihli kararına göre 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun Uygulanmasına ilişkin Yönetmeliğin 20.maddesinin birinci fıkrası (d) bendinde yapılan değişiklikle ” ………Sağlık Bakanlığının ilgili mevzuatına göre eğitimden geçerek sertifika alan ilk yardım personeli bulundurulur.” hükmü gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanacak protokolden sonra İllerde ilk yardım kursu açılacak bu kursa katılanlar amatör futbol müsabakalarında sağlıkçı olarak görev verilecektir. Bu konuda Sağlık İl Müdürümüz Sayın Dr.Cihan TEKİN ile yaptığımız görüşme neticesinde protokol yayınlanır yayınlanmaz İlimiz merkezinde ve bazı ilçelerde derhal kurs açılması kararlaştırılmıştır.

Bu nedenle ilk yardım kursuna katılmak isteyen kişiler şimdiden Federasyonumuza müracaat ederek ön kayıt yaptırabilirler.

İlgililere ve spor kulüplerimize önemle duyrulur.

ASKF