2020 – 2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 56 ilden 108 takımın katılımıyla 4 Bölgede 32 grupta oynandı. Müsabakalar sonucunda 30 grup birincisi belirlenirken, puan ve kendi aralarında oynadıkları müsabakalarda eşitlik olan 2 grupta birinciler kura ile belirlendi.

8’er takımlı 4 bölgenin çeyrek final müsabakaları 03.07.2021 tarihinde oynandı.

TFF tarafından yapılan program doğrultusunda İlimizde de BAL 2. Bölge Çeyrek Finali 03.07.2021 Cumartesi günü saat 17.30’da Atatürk stadında BURDUR YEŞİLOVA BLD.SPOR -AYDIN KUŞADASISPOR takımları arasında oynandı.

Müsabakanın normal süresi 2-2 biterken, uzatmalarda 1 gol daha atan AYDIN KUŞADASISPOR müsabakayı 3-2 kazanarak yarı finale yükseldi.

Her bölgenin 1. ve 2. Müsabakalarının galipleri ile 3. ve 4. Müsabakalarının galipleri yarı final müsabakalarını 07 Temmuz 2021 Çarşamba günü, Final müsabakaları ise her bölgenin yarı final müsabakalarının galipleri arasında 11 Temmuz 2021 Pazar günü oynayacak.

4 Bölgede oynanacak olan Final müsabakalarının galibi olacak  4 takım, TFF 3.Lig’e çıkmaya hak kazanacaktır.

İlimizde oynanan Müsabakayı Muğla Milletvekilleri; Suat ÖZCAN ve Süleyman GİRGİN, Burdur Milletvekili Mehmet GÖKER, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İLMAN , Federasyonumuz Başkanı Mehmet TOP, Aydın ASKF Başkanı Hasip ARIKAN, Burdur ASKF Başkanı Mehmet ŞİMŞEK ve Önceki Başkan Nuri YİLDIRIM Federasyonumuz yetkilileri, Aydın ve Burdur ASKF yöneticileri, Muğla, Aydın ve Burdur TÜFAD Başkan ve yöneticileri ile Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda izin verilen her iki kulüpten 15 er yönetici ile 50 şer seyirci izledi.

İlimizde oynan bu çok önemli müsabakanın pandemi nedeniyle sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını büyük destek veren Sağlık İl Müdürümüz Dr.İskender GENCER’e, müsabakanın güvenliği  için çok büyük emek sarf eden İl Emniyet Müdürümüz yetkililerine ve görev yapan güvenlik güçlerine, yine sahanın hazırlaması ve organizasyonun sağlıklı sonuçlanması yönünde çalışan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz  Ömer İLMAN ile Menteşe İlçe Müdürlüğü yetkili ve çalışanlarına, müsabakada görev yapan ambülans ve sağlık ekibi ile müsabakada görev yapan diğer yetkili ve çalışanlara  ve Federasyonumuz Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ederiz.

Amacımız İlimizin bu tür organizasyonlara başarı ile ev sahipliği yapmasını sağlamaktı ve her zaman olduğu gibi yine başarı ile sonuçlanmıştır.

Emeği geçen katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz.

Muğla ASKF Yönetim Kurulu