ASKF’nin 20. Ödül gecesi’ne ilgi büyüktü

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nin geleneksel ödül töreni gecesinin 20’ncisi CNS Tesislerinde gerçekleştirildi. İlginin büyük olduğu gecede toplam 114 sporcu, kulüp, kişi, kurum ve kuruluş ödül aldı.

 Süleyman AkbulutAmatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nin geleneksel olarak sürdürdüğü ödül töreni gecesinin 20’ncisi CNS Tesislerinde gerçekleştirildi. Düzenlenen geceye Muğla Valisi Fatih Şahin, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı, İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Özel idare Genel Sekreteri Sebahattin Avcı, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat., Ula Belediye Başkanı Nadi Şenkal, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Güven, Kafaca Belediye Başkanı Murat Gökalp, Yerkesik Belediye Başkanı Yusuf Demirci, Dernekler İl Müdürü Cengiz Demirci, CHP Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, MHP İl Başkanı Osman Güven, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, kulüp başkan ve temsilcileri, hakem ve spor camiasının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.Gecenin açış konuşmasını yapan Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top, 2011-2012 spor sezonunda 184 kulüp, 18 bin 310 futbol, 33 bin 300 de diğer branşlarda olmak üzere toplam 51 bin 640 sporcuya sahip olduklarını, bu oranın 13 bin 149’unun faal olarak spor yaptığını bildirdi. Başkan Top, Muğla’da futbol, yüzme-atlama, voleybol, kürek, hokey, güreş, okçuluk, kickboks, kano, tekvando, tenis, wuşu, işitme engelliler güreş ve özel sporcular atletizm branşlarında sportif faaliyetlerin sürdürüldüğünü belirterek, şunları söyledi: 

“Amatörde yapılan yardım hiçbir zaman boşa gitmemiştir. Profesyonel takımlarımızın altyapısını oluşturmak, milli takımlar için sporcu yetiştirmek ve daha önemlisi sağlıklı ve temiz toplum için amatör spora destek olmamız gerek. Bugün burada bir sezon boyunca yapılan sporun enlerinin değerlendirildiği onur ve gurur gecesinde ödül alanları birkez daha kutluyor, fair-play anlayışı içerisinde başarılarının devamını diliyorum.”Daha sonra konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin de, sporla uğraşmak ve insan hayatının bir parçası haline getirmenin herkesin boynunun borcu olduğunu belirterek, “Spor, dostluk ve kardeşlik demektir. Fair-play spordaki en büyük başlıktır, bunu hiç unutmamalıyız. Spor ülke ve dünya barışına katkı sağlayan en önemli olgu. Sporun çok önemli bir işlevi var. Spor farklı insanları ve kültürleri birleştiriyor. Sporda kazanmak elbette önemli ama herşeyden önemlisi dostluk kazanmalı. Gençlerimizi, çocuklarımızı bu yönde yetiştirmeliyiz” dedi.Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.  Öncelikle amatör spora katkılarından dolayı Vali Fatih Şahin, Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İl Genel Meclisi Başkanı Cemal gürpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Sebahattin Avcı, İl Dernekler Müdürü Cengiz Demirci, CHP Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Salih Ercan, MHP İl Genel Meclisi Üyesi ve Grup Başkanvekili Coşkun Tutal ve MHP İl Genel Meclisi Üyesi Miraç Özcan’a birer şükran plaketi takdim edildi. Daha sonra yapılan değerlendirmede ödüle layık görülen sporcu, kulüp, kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi. Gecede toplam 114 sporcu, kulüp, kişi ve kurum ödül aldı.DEVRİM’E 2 ÖDÜLASKF’nin ödül töreninde Devrim’e de 2 ödül takdim edildi. Sezon boyunca her spor dalına yaptığı katkı ve haberlerinden dolayı yılın en iyi spor yazarı ödülüne Devrim Gazetesi Spor Sorumlusu Ekrem Orhan layık görülürken, amatör spora sayfalarında yer vererek katkı sağlayan Devrim Gazetesi’ne de ödül verildi.     Gecenin sonunda ödül almaya hak kazananlar toplu halde objektiflere poz verirken, davetliler Hasan Bayırlı, Tamer Günüç ve ekibinin çalıp söylediği eserlerde gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendi.