ASKF, spor merkezi hayaline adım adım yaklaşıyor

SPOR MERKEZİ ARSASI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Muğla ASKF’nın acil ihtiyacı olan spor merkezi için çalışmalar devam ediyor. Bir süre önce Muğla İl Genel Meclisi tarafından Muğla ASKF’ya tahsis edilen asra için gerekli protokol Muğla İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sebahattin Avcı ile Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top tarafından imzalandı. Protokolün imzalanmasından sonra Akyol semtindeki Şeyh Muslihittin Cami bitişiğindeki 814 metrekarelik arsa 20 yıllığına Muğla ASKF’ya tahsis edildi.  Ekrem Orhan

Muğla ASKF tarafından Muğla gençliğine kazandırılması için yıllardır yoğun çaba harcanan spor merkezi yapımına adım adım yaklaşılıyor. Muğla Akyol semtindeki Şeyh Muslihittin Camii yanındaki mülkiyeti Muğla il Öze İdaresine ait olan 814 metrekarelik arsanın tahsisinde gerekli olan protokol imzalandı. Protokolün imzalanmasından sonra adı geçen arsa spor merkezi yapımı için resmen 20 yıllığına Muğla ASKF’ya tahsis edilmiş oldu. 

Adı geçen arsa daha önce Muğla İl Genel Meclisi üyelerinin oylarıyla 10 yıllığına Muğla ASKF’ya tahsis edilmiş ancak bu sürenin yeterli olmayacağı görüşü üzerine bu süre yine Muğla İl Genel Meclisi üyelerinin oylarıyla 20 yıla çıkartılmıştı.Söz konusu arsanın tahsisi ile ilgili protokol imza törenine Muğla İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabahattin Avcı ve Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top ve diğer bazı ilgililer hazır bulundu. Protokol Muğla İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabahattin Avcı ve Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top tarafından imzandı.ASKF’DAN TEŞEKKÜR VE HİZMET BİNASI YAPIMI İÇİN ÇAĞRIASKF spor merkezi arsa tahsisi protokol imza töreninden sonra Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top teşekkür mesajı yayınladı.Top mesajında özetle şunları söyledi: “Bilindiği gibi Muğla gençliğine hizmet verecek olan spor merkezine acil ihtiyacımız vardı. Muğla ASKF olarak bu ihtiyacın giderilmesi için yıllardır yoğun çaba harcadık. Sonunda ilk adım arsa tahsisi ile atıldı. Arsa tahsisi nedeniyle başta Valimiz Sayın Fatih Şahin ve İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Cemal Gürpınar olmak üzere İl Genel Meclisi’ndeki siyasi partilerimizin grup başkanlarına, Plan Bütçe Komisyonu başkan ve üyelerine, İl Genel Meclisi’nin çok değerli üyelerine, Özel İdare Genel Sekreterimiz Sayın Sabahattin Avcı’ya, bizi yazıları ve yayınlarıyla destekleyen basın yayın kuruluşlarına ve emeği geçen çabası olan herkese federasyonumuz ve spor kulüplerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunarız. Spor merkezi yapımı için arsa tahsis edilmesiyle en büyük adım atılmış bulunmaktadır. Bundan sonrada yine ilimiz yetkilileri, iş adamları, belediyelerimiz ve spor kulüplerimizin destek ve katkılarıyla Muğla’mıza ve gençlerimize yaraşır modern bir hizmet binası yapmalıyız” dedi.