Süper ve Birinci Amatör, U-17 ve U-15 Ligleri yeni sezona hazır

AMATÖRLERİN FİKSTÜRLERİ DÜN ÇEKİLDİ 

2012-2013 Futbol sezonu Muğla Süper ve Birinci Amatör Küme Liglerinin yanı sıra U-15 ve U-17 ligleri fikstürü dün Muğla ASKF’da çekildi. Yeni sezonda Süper Amatör Küme Ligi 12 takımın katılımı ile tek grupta, Birinci Amatör Küme Ligi ise 15 takımın katılımı ile iki grupta oynanacak.  Ekrem Orhan

2012-2013 Futbol sezonu Muğla Amatör Küme ve alt yapı ligleri için hazırlıklar son safhaya geldi. 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde başlayacak olan Muğla Süper Amatör Küme Ligi ile 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde başlayacak olan Muğla Birinci Amatör Küme Ligleri ile U-15 ve U-17 ligleri fikstürleri dün çekildi.

Muğla ASKF toplantı salonunda düzenlenen fikstür çekim törenine ASKF yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra taban birliklerinden ve spor kulüplerinden temsilciler hazır bulundu. 

Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top bir konuşma yaparak liglerin yeni sezonki durumları hakkında geniş açıklamalarda bulundu.Daha sonra çekilen fikstürde ise yeni sezonda takımların maç yapacakları tarihler ve maçları belli odu.Buna göre 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde başlayacak olan Muğla Süper Amatör Küme Liginde, Güllük Belediyespor, Turgutreis Belediyespor, İçmeler Belediyespor, Yatağanspor, Dalyan Belediyespor, Ören Belediyespor, Yeni Milasspor, Yalıkavak Belediyespor, Marmaris Belediyespor, Akyaka Belediyespor, Ortaca Belediyespor ve Ölüdeniz Belediyespor’dan oluşan12 takım tek grupta mücadele edecek. Ligin ilk haftasında Turgutreis Belediyespor-Güllük Belediyespor, İçmeler Belediyespor-Ortaca Belediyespor, Yatağanspor-Akyaka Belediyespor, Dalyan Belediyespor-Marmaris Belediyespor, Ören Belediyespor-Yalıkavak Belediyespor maçları oynanacak.BİRİNCİ AMATÖR KÜME LİGİ İKİ AYRI GRUPTAMuğla Birinci Amatör Küme Ligi maçları ise 3-4 Kasım 2012 tarihlerinde start alacak. A ve B Grubu olmak üzere iki ayrı grupta oynanacak olan Birinci Amatör Küme Liginde A Grubunda 8, B grubunda 7 takım mücadele edecek.A Grubu Sağlıkspor, Konacıkspor, Yeniköy Termikspor, Bayırgücüspor, Telekomspor, Gümüşlük Belediyespor, Özel İdarespor ve Mumcular Belediyespor’dan oluşurken ligin ilk haftasında, Sağlıkspor-Mumcular Belediyespor, Konacıkspor-Özel İdarespor, Telekomspor-Bayırgücüspor, Yeniköy Termikspor-Gümüşlük Belediyespor maçları oynanacak.B Grubu ise Köyceğiz Belediyespor, Karaçulhaspor, Göcek Belediyespor, Bozburun Belediyespor, Dalaman Belediyespor, Ula Belediyespor ve Datça Belediyespor’dan oluştu. B Grubunun ilk haftasında Köyceğiz Belediyespor-Ula Belediyespor, Göcek Belediyespor-Bozburun Belediyespor, Dalaman Belediyespor-Karaçulhaspor ile karşı karşıya gelecek. Datça Belediyespor ise B Grubu da ilk haftayı maç yapmadan bay takım olarak geçirecek.