Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus Programı içinde spora yönelik hayata geçirilecek yeni çalışmaları, “Erasmus + Spor Destekleri” toplantısıyla tanıttı.

Orjinal boyutları için tıklayınız

The Marmara Oteli’nde 19.02.21014 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel,  Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay, çok sayıda federasyon başkanı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ile ASKF Başkanları ile davetliler hazır bulundu. Bu çerçevede İstanbul da Orhan Saka Amatörler Evinde yapılan Konfederasyon Yönetim Kurulru toplantısına katılan Federasyon Başkanımız Mehmet Top Genel Başkanımız Ali Düşmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Erasmus tolantısına katıldılar.

Erasmus+ programıyla, 2014-2020 yılları arasında spor konusunda da Avrupa Birliği ülkeleri içinde eğitim ve çalışmalara destek sağlanacağı belirtilirken, spor alanında faaliyet gösteren tüm kuruluşların Avrupalı ortaklarıyla birlikte gerçekleştirecekleri projelere destek olunacağı, uluslararası spor organizasyonlarının yapılmasına katkı sağlanacağı belirtildi.

ASKF