Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Sağlık İl Müdürlüğümüz ile Federasyonumuzca ortaklaşa düzenlenen ve Menteşe, Milas, Fethiye ve Ortaca İlçelerimizde yapılan İlk yardımcı eğitimlerine katılanların belgeleri 23.09.2016 tarihinde Federasyonumuzda düzenlenen törenle dağıtıldı.
Törende Federasyon Başkanımız Mehmet TOP ve Sağlık Müdürümüz Dr.Cihan TEKİN birer konuşma yaparak gelişmelerden ve Amatör müsabakalardaki sağlıkçıların öneminden bahsettiler.
Daha sonra belge sahiplerine belgeleri Sağlık İl Müdürü Dr.Cihan TEKİN, Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Genel Sekreterimiz Mustafa YANDIK, Mali Sekreterimiz ve Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA, Eğitim Sekreterimiz Ersin KÖKSAL ve Sosyal İşler Sekreterimiz Memiş Alper YILDIRIM tarafından verildi.
01 Ekim 2016’dan itibaren başlayacak olan Amatör Futbol müsabakalarında İlkyardımcı belgesi alanlara Federasyonumuzca görevlendirmeler yapılacaktır.
Başta Sağlık İl Müdürümüz Dr. Cihan TEKİN ve eğitim veren Sağlık İl Müdürlüğü eğitimcilerine, eğitime katılarak belge alan kişilere ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.
ASKF