19.07.1955 Tarihinde İstanbul Sarıyer İlçesi İstinye Mahallesinde doğdum. İlk okulu İstinye Recai Zade Ekrem İlkokulunda okuduktan sonra, Emirgan Orta Okuluna gittim. 1998 yılında evlendim. Ali Berkay ve Mahmut adında iki oğlum, Elif Sevin adında da bir kızım var.

Sporcu bir ailenin çocuğuyum. Babam Galatasaray ve Fenerbahçe spor kulüplerinde ve Kürek Milli takımında dümenci, amcam Ali Suat BERK Fenerbahçe spor kulübünde ve Kürek Milli takımında, abım Eşref İbrahim BERK Galatasaray da Kürek takımlarında senelerce kürek sporu yaptığından bende ilk önce İstinye Kürek İhtisas Kulübünde Kürek takımında dümencilik yaptım.

Ancak, gerek okul zamanlarında gerekse mahalle aralarında futbola olan düşkünlüğümden dolayı futbol oynamayı tercih ettim. Futbolda İlk lisansım Rumelihisarı kulübünde, ikinci lisansımda Tarabyaspor kulübünde çıktı. 1975-1976 yıllarında askerlik görevimi yaptım. Askerden geldikten sonra Paşabahçe Atakspor da Genel Kaptan olarak görev yaptım, daha sonraları Paşabahçe Tekyıldız takımını kurdum. Doğduğum ve yaşadığım İstinye semtinin takımı olan ve 1979 yılında İstanbul Süper Amatör kümesinde mücadele yapan İstinyespor kulübünün kurucularındanım. 1988 yılında Muğlanın Fethiye İlçesine gelerek Fethiye spor kulübünde Alt yapıyı kurmakla görevlendirildim. Daha sonra alt yapı sorumluluğu ve Kulüp Müdürlüğü görevini yürüttüm. 1999-2001 döneminde Muğla Amatör Spor kulüpleri Federasyonunda Örgütlenme Sekreteri olarak görev yaptım. 2001-2011yılları arasında ASKF Fethiye İlçe Temsilciliği görevine getirildim. İki sezon en başarılı ilçe temsilcisi ödülünü aldım. Fethiyespor Kulüp müdürlüğünden emekli olduktan sonra 2009 yılında Fethiyespor Taraftarlar Derneği Kurucusu ve Genel Sekreterliğinde bulundum. 2010 Yılında Fethiye Kulüpler Birliğini kurduk ve halen Genel Sekreterlik görevini yürütmekteyim. 2009-2010 Sezonundan itibaren de Fethiyespor Kulübünde altyapıda İdari sorumlu olarak görev yapmaktayım. 2011 Mart ayında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun düzenlediği yılın spor adamları ödül töreninde Muğla’da yılın spor adamı olarak ödül verildi. Eylül 2011 tarihinde yapılan ASKF’nın 10.Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kuruluna seçildim. Yapılan görev bölümünde ASKF örgütlenme sekreterliğine yeniden getirildim.