Ersin KÖKSAL
1971 Kastamonu doğumlu olan ilk, orta ve lise tahsilini Kastamonu’da, Üniversite Eğitimini On dokuz mayıs üniversitesi Çorum meslek yüksek okulunda ve Anadolu Üniversitesi işletme fakültesinde tamamladı. Yüksek lisansını Muğla Sıtkı koçman Üniversitesinde yöneticilik alanında tamamladı.
Ersin KÖKSAL henüz ilkokul yıllarında spora ilgi duydu. Ortaokul futbol takımında, lise futbol takımlarında, kulüp olarak ise Kastamonu köy hizmetleri spor, tarım spor ve yüksek okulda okul takımında futbol oynadı. Okul takımında futbol oynarken sakatlandı ve futbol hayatını noktaladı. 1992 yılında futbol hakem kursuna katılarak futbol hakemi oldu. Ayrıca Ersin KÖKSAL Hentbol hakemliği, basketbol hakemliğinin yanı sıra, futbol antrenörlük lisansları da bulunmaktadır.
Hemen hemen sporun her kademesinde görev yapan Ersin KÖKSAL tam bir spor insanıdır.
1998 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Milas Bodrum Havalimanı Başmüdürlüğü nde memuriyet hayatına başlayan Köksal, 2002 yılında DHMİ Milas Bodrum Havalimanı Spor Derneğini kurarak bugünkü Milas Gençlik Spor Kulübü’nün temellerini atmıştır.
12.2.2002 yılında kurulan Milas Gençlik Spor Kulübü, voleybol, izcilik, güreş, tekvando, kick boks, muaytahi, masa tenisi, santranç, Atletizm gibi branşlarda faaliyetini sürdürmektedir. 2009 yılında Milas gençlik Spor adını alan kulüp, halen yukardaki branşların yanında badminton, judo futbol, görme engelliler futbol, gibi branşlarda faaliyetini sürdürmektedir. Başkan Milas Gençlik Spor Kulübü nde bugüne kadar yaklaşık 7000 civarında gence spor yapma imkanı sağlayan, yedi Milli sporcu yetiştiren Ersin KÖKSAL ve yönetim kurulu’ndaki tüm arkadaşlarının bu başarıda katkıları büyüktür.
Kulübün kendi gelirlerini yaratması ve bugün hiç borcunun olmaması takdire şayan bir durumdur. Yine futbol branşın da dokuz kategori ile liglerimizde mücadele eden katılan ender kulüplerden bir tanesi haline getirmiştir.
1998 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Milas Bodrum Havalimanı Başmüdürlüğünde Tekniker olarak memuriyete başlayan Ersin KÖKSAL, 24 Şubat 2020 tarihinde Kastamonu Havalimanı müdürlüğüne terfi etmiştir. Bir yıl Kastamonu Havalimanı Müdürü olarak görev yapan KÖKSAL önceki müdürün göreve iade davasını kazanması sonucu, 1 Nisan 2021 tarihinde tekrar Milas Bodrum Havalimanı’na geri dönüş ve halen Destek Hizmetleri Müdürü olarak görevini yürütmektedir.
Ersin KÖKSAL 2011 yıldan beri Muğla Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. KÖKSAL evli ve iki çocuk babasıdır.