MUĞLA İLİ 2019-2020 FUTBOL SEZONU

SÜPER AMATÖR LİG STATÜSÜ

1-Süper Amatör Lig müsabakalarının aşağıda isimleri yazılı 11 takımın iştirakiyle tek grupta oynanmasına,

KULÜP KODU KULÜP ADI
011355 1-DALYANSPOR
017369 2-MENTEŞE YERKÜPESPOR
014724 3-MUĞLA ÜNİVERSİTESİSPOR
014284 4-GÖCEK SPOR
015610 5-MİLAS BLD.BEÇİN GENÇ.SPOR
014273 6-KARAOVASPOR
012222 7-DALAMAN BLD.GENÇ.SPOR
016094 8-GÜMÜŞLÜK GENÇ.SPOR
012221 9-DÜĞEREK GÜNEŞSPOR
014283 10-SEYDİKEMER BLD.SPOR
000089 11-YENİ MİLASSPOR

 

2-Müsabakaların çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanmasına,

3-Müsabakalar sonunda 10. ve 11. sırayı alacak toplam 2 (iki) takımın bir alt kümeye

      düşürülmesine,

4-Bölgesel Amatör Lige çıkacak veya baraj maçı oynayacak takımlar TFF’nin uygun

göreceği şekilde olacağından müsabakalar sonunda İl sıralamasının Türkiye Futbol

Federasyonuna bildirilmesi,

5-Müsabakalarda kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir) puan verilir ve

kaybeden takıma puan verilmez.

6-2019-2020 sezonu için 1989 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu, Süper Amatörde 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir.  Süper Amatör Kümede 1989 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlar 18 kişilik müsabaka isim listesine 1989 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa ve yaşı küçük futbolcu 5’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Müsabaka isim listesine yaşı küçük 5 futbolcudan 1 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 17 kişi, 2 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 16 kişi, 3 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 15 kişi, 4 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 14 kişi ve 5 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 13 kişi yazılacaktır. 2005 ve daha küçük futbolcular Süper Amatör Kümede oynayamazlar.

7-Süper Amatör Kümede; belirtilen yaş kategorileri dışında müsabaka isim listesine yaşı

küçük veya yaşı büyük futbolcu oynatıldığı takdirde bu takıma hükmen mağlubiyet kararı

verilmesinin yanında müsabaka isim listesinde isimleri bulunan antrenör ve yönetici

Disiplin Kuruluna sevk edilir.

8-Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit edilmesine,

mazeretsiz olarak tayin ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda  Futbol Müsabaka

Talimatının 24/a maddesi gereği, Federasyon hesabına hakemlerin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere  tazminat olarak 400,-TL. yatırır, yatırmadığı takdirde lisans işlemleri yapılmaz.

10-Takımlardan birinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda, Süper Amatör Küme Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde  veya  yerinde değişiklik yapılabilir.

11-Süper Amatör Kümeye katılan kulüpler en az iki alt yapı kategorisine katılmak ve katıldıkları ligi tamamlamak zorundadırlar. Katılmadıkları veya katıldıkları ligi tamamlamadıkları takdirde TFF’ye bildirilen, işlemlerde imza yetkisi olan yöneticiler ve kulüp başkanı İl Disiplin Kuruluna sevk edilirler.

12-2019-2020 Futbol Sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Muğla ASKF’nın (www.muglaaskf.com) sitesinde ilan edilmek veya ilan Tahtası olarak, Federasyon binamız önündeki, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,

 13-Bu statüye göre fikstürün onay için Federasyona sunulmasına

 14-Bu statü Süper Amatör Lig Tertip Komitesinin 11 Eylül 2019  tarih ve 01 sayılı toplantısında hazırlanmıştır.

 15-İş bu statü Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının 14. maddesine göre Federasyonca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.

Statünün tasdiki arz olunur.

 

 

 

 

Başkan                                   Üye                                                Üye                                         Üye

Ali KARAKAYA                   Serkan PAÇALI                             Mehmet KOÇAL                       Fatih OCAK

Futbol İl Temsilcisi            Gençlik Hiz.ve Sp.İl Müd.Tem.        ASKF Temsilcisi                        TFFH ve G.D.Tem.

 

 

 

 

 

Üye                                   Üye                               Üye                          Üye                        Üye

Mehmet GÖRGÜLÜ    Ümit Sefa GİRGİN          Şahin KIRKAN      Hüseyin SERİM   Mustafa KOYUNCU

TÜFAD Temsilci     T F Saha Kom.Der. Tem.   Kulüp Temsilcisi     Kulüp Temsilcisi      Kulüp Temsilcisi