MUĞLA İLİ 2019-2020 FUTBOL SEZONU

U-11 LİGİ MİNİMİNİKLER ŞENLİĞİ STATÜSÜ

 

1-U-11 Ligi müsabakalarının 7 grupta aşağıda isimleri yazılı 54 takımın iştirakiyle oynanmasına,

A GRUBU B GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
014270 1-TURGUTREİSSPOR 015610 1-MİLAS BLD.BEÇİN GENÇ.SPOR
011327 2-YALIKAVAK BLD.SPOR 017954 2-YATAĞAN SPORTİF
016611 3-ORTAKEN YAHŞİ GENÇ.SPOR 014273 3-KARAOVASPOR
017521 4-HALİKARNAS GENÇ.SPOR 018435 4-BODRUM İDMANYURDU SPOR
018274 5-BODRUM BİRLİKSPOR 015572 5-MİLAS GENÇLİKSPOR
017303 6-BİTEZ D.P.GENÇ.SPOR 017604 6-BODRUM 1925 SPOR
015784 7-KONACIKSPOR 017524 7-MENTEŞ GENÇLİKSPOR
011323 8-B.B.BODRUMSPOR    
C GRUBU D GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
017383 1-MUĞLA MENTEŞE MERKZ.BLD.SPOR 000058 1-MARMARİS GENÇ.SPOR TUR.TİC.A.Ş.
014724 2-MUĞLA ÜNİVERSİTESİSPOR 018043 2-DATÇA 1923 SPOR
000081 3-MUĞLASPOR 014668 3-MARMARİS ARMUTALANSPOR
018177 4-ORTAKÖYSPOR 018458 4-MARMARİS BLD.SPOR
012221 5-DÜĞEREK GÜNEŞSPOR 015079 5-BELDİBİSPOR
014285 6-YERKESİKSPOR 017670 6-ALTIN MARTILARSPOR
017672 7-48 ÇAĞDAŞSPOR 016877 7-YEŞİL MARMARİSSPOR
016502 8-MUĞLA ATLETİKSPOR 018153 8-MİMARASSPOR
016749 9-SABURHANE GENÇ.SPOR 016912 9-MARMARİS  ÇELİKSPOR

 

E GRUBU F GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
017955 1-EKOL 2017 SPOR 012222 1-DALAMAN BLD.GENÇ.SPOR
018524 2-DALAMAN ATLETİKSPOR 017847 2-LİKYASPOR
018404 3-KÖYCEĞİZ SPORTİF 015773 3-ÇAMKÖYSPOR
018394 4-KÖRFEZ 1940 SPOR 015859 4-FETHİYE ÇİFTLİKSPOR
011349 5-ORTACA BLD.SPOR 018436 5-FETHİYE GENÇ.VE SPOR HAREKETİ
018453 6-KÖRFEZ GENÇLİKSPOR 014284 6-GÖCEKSPOR
016400 7-ORTACA ESNAFSPOR 018553 7-DALAMAN ESNAFSPOR

 

 

                   G GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI
017590 1-FETHİYEGÜCÜSPOR
000057 2-FETHİYESPOR
015674 3-KARAÇULHASPOR
015982 4-ESENKÖYSPOR
014283 5-SEYDİKEMER BLD.SPOR
015797 6-YEŞİLÜZÜMLÜSPOR
011352 7-ÖLÜDENİZ BLD.SPOR

2– Müsabakaların 2×25 dakika üzerinden çift devreli lig ve puan usulüne göre oynatılmasına, devre arasının 10 dakika olmasına,

3– Müsabakalarda kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir) puan verilir ve kaybeden takıma puan verilmez.

4- Müsabakaların ½ veya (50 m.x70 m.) sahada oynanmasına,

5-Müsabakalarda 2009-2010 doğumlu futbolcular oynayabilirler.

6- A, B, E, F ve G Gruplarında 1. ve 2. olacak toplam 10 takım ile C ve D Gruplarında 1., 2. ve 3. sırayı alan 6 takım

olmak üzere toplam 16 takımın 16 turuna yükselmesine, 16 Turu, 1.maç (A1-B2), 2.maç (A2-B1), 3.maç (C1-D3),

4.maç (C2-D2), 5.maç (C3-D1), 6.maç (E1-F2), 7.maç (F1-G2), 8.maç (G1-E2) çeyrek final 9.maç ( 1.maç ile 2.maç

Galipleri ) 10.maç (3.maç ile 4.maç Galipleri), 11.maç (5.maç ile 6.maç Galipleri), 12.maç (7.maç ile 8.maç Galipleri)

yarı final  13.maç (9.maç ile10.maç Galipleri) 14.maç (11.maç ile 12.maç Galipleri)  ve final  15.maç (13.maç ile

14.maç Mağlupları ) 16.maç (13.maç ile 14.maç Galipleri) 16 turundan itibaren müsabakaların tek maç ve eleme

sistemiyle oynanmasına müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatma yapılmadan direk penaltı atışları ile sonuç

alınmasına ve buna göre İl sıralamasının belirlenmesine,  bu kategoride Türkiye Şampiyonası yapılmayacaktır,

7– Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit edilmesine,

8-U-11 liginde oyuncu sayısının 8 (7+1) yedek oyuncu sayısının 6 (5+1) , oyuncu değişikliği sayısının 6 (Takımların devre arası yapacakları oyuncu değişiklikleri ilk yarıdan sayılır.  2. devre başladıktan sonra en fazla 3 oyuncu değiştirme hakkı ile sınırlıdır. Aksi halinde esame listesinde ismi bulunan yönetici ve teknik adam Disiplin Kuruluna sevk edilir. Bu ihlal hükmen mağlubiyet nedeni olmaz.)

9-U-11 Liginde bir takım 7 (yedi) futbolcudan daha az bir kadro ile müsabakaya başlayamaz. Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 7 (yedi) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi durumunda müsabakaya devam edilmez. Böyle bir durumda takım hükmen yenik sayılır

10-Kale ölçülerinin : 2 m.x5 m.,  ceza alanının : 12 m.x29 m., barajın: 7 m., penaltı atışının: 9 m., top’un 4 numara olmasına, ofsayt kuralının uygulanmasına ve yedek kulübesinde yer alan teknik adam veya yöneticinin taç çizgisinden talimat vermesine izin verilmez.

11- Mazeretsiz olarak tayin ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda  Futbol Müsabaka     Talimatının 24/a maddesi gereği, Federasyon hesabına hakem masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere  tazminat olarak 200,-TL. ödemesine,

12- Lig fikstürüne dahil olduğu halde lige katılmayan, ligden çekilen veya ligden çıkarılan takımlar bir sonraki sezon (2020-2021) aynı kategoride lige alınabilmesi için Federasyon hesabına 500,-Tl. yatırması gerekmektedir. Yatırmadığı takdirde aynı kategoride lige alınmaz.

13-Takımlardan birinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda, Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde veya yerinde değişiklik yapılabilir.

142019-2020 Futbol sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Muğla ASKF’nın (www.muglaaskf.com) sitesinde ilan edilmek veya İlan Tahtası olarak, Federasyon binamız önündeki, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( ASKF ) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,

15- Bu statüye göre fikstürün onay için Federasyona sunulmasına,

16-Bu statü Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin 19 Şubat 2020 tarih ve 01 sayılı toplantısında hazırlanmıştır.

17– İş bu statü Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının 14. maddesine göre Federasyonca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.

Statünün tasdiki arz olunur.

Başkan                                   Üye                                                Üye                              Üye

Ali KARAKAYA                      Serkan PAÇALI                              M.Ali İNCE                    Fatih OCAK

Futbol İl Temsilcisi            Gençlik Hiz.ve Sp.İl Müd.Tem.        ASKF Temsilcisi          TFFH ve G.D.Tem.

 

 

Üye                            Üye                                      Üye                                  Üye                              Üye

Mehmet GÖRGÜLÜ      Ümit Sefa GİRGİN             Ahmet TANRISEVER               M.İsa BAL               Bülent TOKAÇ

TÜFAD Tem.          T F Saha Kom.Der. Tem.           Kulüp Temsilcisi                Kulüp Temsilcisi       Kulüp Temsilcisi