MUĞLA İLİ 2019-2020FUTBOL SEZONU

U-13  LİGİ  STATÜSÜ

1U-13 Ligi müsabakalarının 5 grupta aşağıda isimleri yazılı 43 takımın iştirakiyle oynanmasına,

 

A GRUBU B GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
015784 1-KONACIKSPOR 014279 1-MİLAS BLD.ÖRENSPOR
011327 2-YALIKAVAK BLD.SPOR 017954 2-YATAĞAN SPORTİF
018274 3-BODRUM BİRLİKSPOR 015572 3-MİLAS GENÇLİKSPOR
017521 4-HALİKARNAS GENÇ.SPOR 015610 4-MİLAS BLD.BEÇİN GENÇ.SPOR
017303 5-BİTEZ D.P.GENÇ.SPOR 011323 5-B.B.BODRUMSPOR
016611 6-ORTAKENT YAHŞİ GENÇ.SPOR 000089 6-YENİ MİLASSPOR
014270 7-TURGUTREİSSPOR 015436 7-BODRUM YALI GENÇ.SPOR
017604 8-BODRUM 1925 SPOR 014273 8-KARAOVASPOR
C GRUBU D GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI KULÜP KODU KULÜP ADI
016502 1-MUĞLA ATLETİKSPOR 016400 1-ORTACA ESNAFSPOR
017672 2-48 ÇAĞDAŞ SPOR 017955 2-EKOL 2017 SPOR
000081 3-MUĞLASPOR 012222 3-DALAMAN BLD.GENÇ.SPOR
016749 4-SABURHANE GENÇ.SPOR 018524 4-DALAMAN ATLETİKSPOR
012221 5-DÜĞEREK GÜNEŞSPOR 018404 5-KÖYCEĞİZ SPORTİF
014724 6-MUĞLA ÜNİVERSİTESİ SPOR 018394 6-KÖRFEZ 1940 SPOR
018153 7-MİMARASSPOR 011349 7-ORTACA BLD.SPOR
017945 8-MARMARİS 1923 SPOR 011350 8-KÖYCEĞİZ BLD.SPOR
018043 9-DATÇA 1923 SPOR    
016877 10-YEŞİL MARMARİSSPOR    

 

                   E GRUBU
KULÜP KODU KULÜP ADI
017847 1-LİKYASPOR
015982 2-ESENKÖYSPOR
0142874 3-GÖCEKSPOR
014283 4-SEYDİKEMER BLD.SPOR
017440 5-FETHİYE BEŞKAZA GENÇ.SPOR
015773 6-ÇAMKÖYSPOR
000057 7-FETHİYESPOR
018436 8-FETHİYE GENÇ.VE SPOR  HAREKETİ SPOR
015674 9-KARAÇULHASPOR

 

 

 

2– Müsabakaların 2×30 dakika üzerinden çift devreli lig ve puan usulüne göre oynatılmasına, devre arasının

10 dakika olmasına,

3– Müsabakalarda kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir) puan verilir ve kaybeden takıma puan verilmez.

4A, B, D ve E Gruplarında 1., 2. ve 3. olacak toplam 12 takım ile C Grubunda 1., 2., 3. ve 4. sırayı alan 4

takım olmak üzere toplam 16 takımın 16 turuna yükselmesine, 16 Turu, 1.maç (A1-C4), 2.maç (B1-D3),

 3.maç (C1-A3), 4.maç (A2-D2), 5.maç (D1-B3), 6.maç (E2-B2), 7.maç (E1-C3), 8.maç (E3-C2) çeyrek

final 9.maç ( 1.maç ile 2.maç Galipleri ) 10.maç (3.maç ile 4.maç Galipleri), 11.maç (5.maç ile 6.maç

Galipleri), 12.maç (7.maç ile 8.maç Galipleri) yarı final  13.maç (9.maç ile10.maç Galipleri) 14.maç

(11.maç ile 12.maç Galipleri)  ve final  15.maç (13.maç ile 14.maç Mağlupları ) 16.maç (13.maç ile 14.maç

Galipleri)  16 turundan itibaren müsabakaların tek maç ve eleme sistemiyle oynanmasına müsabakaların

berabere bitmesi halinde uzatma yapılmadan direk penaltı atışları ile sonuç alınmasına ve buna göre İl

sıralamasının belirlenmesine,  bu kategoride Türkiye Şampiyonası yapılmayacaktır,

5– Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit

edilmesine,

6U-13 liginde 2007, 2008 ve 2009 doğumlu futbolcular oynayabilir. 2010 doğumlular oynayamaz.

7U-13 liginde oyuncu sayısının 11 yedek oyuncu sayısının 7 ve oyuncu değişikliği sayısının da 5 olmasına, müsabakaların 4 nolu top ile oynanmasına,

8- Mazeretsiz olarak tayin ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda  Futbol Müsabaka     Talimatının 24/a maddesi gereği, Federasyon hesabına hakem masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere  tazminat olarak 300,-TL. ödemesine

9- Lig fikstürüne dahil olduğu halde lige katılmayan, ligden çekilen veya ligden çıkarılan takımlar bir sonraki sezon (2020-2021) aynı kategoride lige alınabilmesi için Federasyon hesabına 750,-Tl. yatırması gerekmektedir. Yatırmadığı takdirde aynı kategoride lige alınmaz.

10-Takımlardan birinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda, Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde  veya  yerinde değişiklik yapılabilir.

11-Bu kategoride yedek kulübesinde yer alan teknik adam veya yöneticinin taç çizgisinde talimat vermesine izin verilmez.

12- 2019-2020 Futbol Sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Muğla ASKF’nın (www.muglaaskf.com) sitesinde ilan edilmek veya İlan Tahtası olarak, Federasyon binamız önündeki, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( ASKF ) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,

13- Bu statüye göre fikstürün onay için Federasyona sunulmasına,

14-Bu statü Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin 19 Şubat 2020 tarih ve 01 sayılı toplantısında hazırlanmıştır.

15– İş bu statü Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının 14. maddesine göre Federasyonca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.

Statünün tasdiki arz olunur.

 

 

 

 

 

Başkan                                        Üye                                         Üye                              Üye

Ali KARAKAYA                      Serkan PAÇALI                              M.Ali İNCE                    Fatih OCAK

Futbol İl Temsilcisi            Gençlik Hiz.ve Sp.İl Müd.Tem.        ASKF Temsilcisi          TFFH ve G.D.Tem.

 

 

Üye                                    Üye                                 Üye                             Üye                        Üye

Mehmet GÖRGÜLÜ         Ümit Sefa GİRGİN          Ahmet TANRISEVER       M.İsa BAL            Bülent TOKAÇ

TÜFAD Tem.              T F Saha Kom.Der. Tem.        Kulüp Temsilcisi         Kulüp Temsilcisi      Kulüp Temsilcisi