Muğla Büyükşehir Belediyesince 2016-2017 Futbol Sezonunda BAL’da yer alan kulüplerimize 60’ar bin Tl., Süper Amatörde yer alan kulüplere 12’şer bin TL., 1.Amatör Kümede yer alan kulüplere 10’ar bin TL. ve 2.Amatör Kümede yer alan Kulüpler ile Alt yapı liglerinde takımı bulunan spor kulüplerine de 6’şar bin TL. maddi yardım yapıldı.
Yardım töreninde Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN “kulüplerin çeklerini vererek yardımlarımız sadece maddi değil, Türkiye Şampiyonasına giden takımlara araç desteği ve yapılacak yeni spor tesisleri ile devam edeceğini söyledi.”
Federasyon Başkanımız Mehmet TOP’da yaptığı konuşmada “Muğla’nın Büyükşehir olması nedeniyle Belde Belediyelerinin kapanması sonucu onlarca kulübümüz çok zor durumda kalmıştır. Ancak 2 yıldır Kulüplerimizin imdadına Muğla Büyükşehir Belediyemiz yetişti. Hem geçtiğimiz sezon hemde bu sezon diğer desteklerinin yanında maddi destekte yapılarak Kulüplerimiz yeniden canlanmaya başladı. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Osman GÜRÜN’e bütün kulüplerimiz ve sporcularımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu yardımlarda büyük çabası olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN’a da çok teşekkür ederiz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.