MUĞLA’DA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ TAMAMLANARAK KULÜPLERE SPOR MALZEMESİ DAĞITIMI YAPILDI

MUĞLA’DA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ TAMAMLANARAK KULÜPLERE SPOR MALZEMESİ DAĞITIMI YAPILDI

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

IMG_5973Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde 81 İl’de Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarınca 13 Ekim -19 Ekim 2014  tarihleri arasında “AMATÖR SPOR HAFTASI”  kutlama ve etkinlikleri yapılarak Amatör Spor Kulüplerine malzeme dağıtımı yapıldı.

Amatör Spor haftasına hafta boyunca yapılan spor etkinlikleri ile
devam edildi. Amatör Spor haftası kutlamaları çerçevesinde Hokey,
Atletizm,  Basketbol, Masa Tenisi, Voleybol, Plaj Voleybolu, Okçuluk,  Bisiklet,  Judo, Cimnastik ve Boks yarışma ve etkinlikleri yapıldı.
Etkinlikler sonunda yarışmalara katılan sporcu ve takımlara ödülleri verildi.Ayrıca 17 Ekim 2014 tarihinde yaklaşık 3.000 kişinin katıldığı 

kortej yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe spor kulülerinin Başakan ve yöneticileri, sporcular, öğrenciler ve protokol üyeleri katıldı. Yürüyüşe katılanlar ellerinde taşıdıkları dev  Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Müzik eşliğinde yapılan yürüyüş boyunca apartmanların balkonlarına çıkan halk alkışlarla yürüyüşe destek verdi.

Yürüyüşden sonar Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce alınan spor malzemeleri düzenlenen törenle Amatör Spor Kulüplerine dağıtıldı. Tören Vali Yardımcısı Ahmet ERTÜRK, Menteşe Kaymakamı Zeki ARSLAN , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir ÇEKER, ASKF Başkanı Mehmet TOP, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Ali İNAN, Belediye Meclisi üyeleri, Şube Müdürleri, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, Spor Kulüplerinin Başkan ve yöneticileri ile sporcu ve öğrenciler katıldı. Malzeme dağıtım töreninde Federasyon Başkanımız Mehmet TOP; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir ÇEKER ve Vali Yardımcısı Ahmet ERTÜRK günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar. Federasyon Başkanımız Mehmet TOP yaptığı konuşmada özetle “Amatör Spor Haftasında spor kulüplerimize malzeme yardımı yaparak kulüplerimizin yüzünü güldüren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a ve Spor Genel Müdürümüz  Sayın Mehmet BAYKAN’a, ayrıca ilimize atandığı günden beri ekibiyle birlikte gecesini gündüzüne katarak çalışan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Bekir ÇEKER’e amatörler adına çok teşekkür ederim. Kulüplerimiz bu sayede rahat bir nefes almıştır. Bu tür yardımların bundan sonrada artarak devam etmesi dileğimle etkinliklerimize katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.Amatör Spor Kulüplerimize spor malzemesi alan, dağıtan ve amatör spor haftası etkinliklerimize katılarak katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

ASKF 

 

Yorum Yok

Bir cevap yazın