28 Şubatta Edirne’de başlayan gezici buz pateni etkinliği 17-18 Mart 2014 tarihlerinde İlimizde büyük bir heyecan ve katılımla yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz ve Konfederasyonumuz işbirliği ile organize edilen İllerde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ASKF’lerce gerçekleştirilen buz pateni organizasyonuna İlimizde çok sayıda kişi katıldı.

Gün boyunca bir tek dakikası dahi boş geçmeyen etkinlikte özellikle çocuklar ve gençler büyük bir zevk aldılar. Aileleri ile gelen çocuklar büyük bir heyecan içersinde piste çıkıp piste kaymanın zevkini aldıktan sonra pisti terk etmek istememelerini gördüğümüzde yapılan işin çok önemli olduğunu gördük.

Bu proje nedeniyle başta Spor Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’a Konfederasyonumuz Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ’e ve İlimizde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir ÇEKER olmak üzere emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi buz pateninde geçici olarak sevindirdik ancak bu sevincin bütün çocuklara ve gençlere sürekli yansıtılabilmesi için İlimizde kalıcı buz pateni pistinin yapılmasını arzuluyor, yetkililerimizin yardım ve yatırımlarını bekliyoruz.

ASKF