Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında imzalanan “İLK YARDIM EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” çerçevesinde İlimizde de Sağlık İl Müdürlüğü ve Federasyonumuzca ilk yardım eğitimi verilmeye başlandı.

Muğla’da 16-17 Haziran 2016 tarihinde yapılanan eğitime 10 kursiyer katıldı.

Eğitimin açılışında Federasyon Başkanımız Mehmet TOP yaptığı konuşmada “İlk yardımın öneminden bahsederek her iki Bakanlık ve Konfederasyonumuz arasında imzalanan protokol çerçevesinde ücretsiz olarak verilen bu eğitime katılanlara özellikle Amatör Futbol müsabakalarında görev vererek, amatör maçlardaki sağlıkçı sorununu çözmeye çalışacağız diğerek, bu olanağı bize sağlayan yetkililere kurs hocalarına ve kursiyerlere teşekkür ederek başarılar dilerim.” dedi.

İki gün süren eğitim Sağlık İl Müdürlüğü eğitmenlerinden Ferah ÖNERİ ve Oktay YAŞAR tarafından verildi.

Çok başarılı geçen eğitim sonunda eğitime katılanların belgeleri daha sonra Sağlık İl Müdürlüğümüzce verilecek. Eğitim veren Sağlık İl Müdürlüğümüz eğitmenleri ne ve eğitime katılanlara teşekkür ederiz.

Söz konusu eğitimin devamı; a) 12-13 Temmuz 2016’da Milas’da, b)14-15 Temmuz 2016’da Fethiye’de ve c)19-20 Temmuz 2016’da da Ortaca İlçemizde verilecektir. Bu ilçelerimizde eğitime katılacaklara önemle duyurulur.

ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.