Bölgesel Amatör Lig 10.Grup şampiyonu Muğlaspor BAL 11.Grup şampiyonu İstanbul Sultangazispor takımı ile Konya’da yaptığı 3.lige terfi müsabakası sonucu Sultangazispor takımını eleyerek Türkiye Profesyonel 3.Ligine çıkması nedeniyle 04.05.2016 Perşembe günü saat 20.00’de Muğla’da Atatürk stadında şampiyonluk kutlamaları yaptı.

Kutlamalara Muğla Valisi Amir ÇİÇEK, Muğla Milletvekili Av.Akın ÜSTÜNDAĞ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Op.Dr.Osman GÜRÜN, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mansur HARMANDAR, İl Emniyet Müdürü Hakan ÇETİNKAYA, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ, Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Ticaret Odası Başkanı Bülent KARAKUŞ, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda taraftar katıldı.

Açılış konuşmasını Muğlaspor Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah ESKİHİSARLI yaptıktan sonra, Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk BEYİMOĞLU, Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ , Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Op.Dr.Osman GÜRÜN ve Muğla Valisi Amir ÇİÇEK birer konuşma yaptılar.

Federasyon Başkanımız Mehmet TOP yaptığı konuşmada başta Valimiz Amir ÇİÇEK ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Op.Dr.Osman GÜRÜN olmak üzere Muğlaspora destek veren bütün bürokratlara Belediye Başkanlarına ve iş adamlarına teşekkür etti. Genelde sporun ülkemizin çimentosu olduğunu özelde de Muğlasporun İlimizin çimentosu olduğunu söyledi. Muğlaspor nedeniyle hangi siyasi görüşte olunursa olunsun aynı amaçla sevinildi. Muğlaspor galibiyetinde Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı ile Adalet ve Kalkınma Partili Milletvekilinin birbirlerine sarılarak Muğlaspor için sevindiklerini söyledi. Muğlasporu bu zafere ulaşması için her aşamada gerekli katkı Federasyonumuzca sağlanmıştır dedikten sonra başta Kulüp Başkanımız Haluk BEYİMOĞLU ve yönetim kurulu olmak üzere çok büyük emek ve çaba arf eden teknik ekibi futbolcuları ve Muğlasporu hiçbir aşamada yalnız bırakmayan taraftarları kutlayarak 3.Ligde Muğlaspora başarılar diledi.

Daha sonra futbolcular ve teknik ekip tek tek sahneye çağrılarak tebrik edildi. Sonra havai fişek gösterileri ve şehir içi turları ile etkinlik sonlandırıldı.

Muğlasporumuzun Türkiye Profesyonel 3.Lİgde de başarılarının devamını dileriz.

ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.