Konfederasyonumuzun önceki Genel Başkanlarından Orhan Saka’nın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkan vekillerinden ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in danışmanı Karabük Gençlik’te futbola başlayan Saka; Okmeydanı, Sakarya Esnafspor ve Dikilitaş’ta futbol oynadı. Aynı zamanda bu kulüplerde yöneticilik ve başkanlık yapan Orhan Saka, Beşiktaş Kulübü’nde de yöneticilik görevinde bulundu.

Orhan Saka, 1992-2000 yılları arasında TFF Yönetim Kurulu Üyeliği, 2000-2004 yılları arasında ise TFF Başkanvekilliği yaptı.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı yapan, bu dönemlerde amatör futbola büyük katkılar sağlayan Saka, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Bir süre önce yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gören Türk futbolunun duayen ismi Orhan Saka için bu hafta sonu oynanacak tüm profesyonel ve amatör karşılaşmalarda saygı duruşu yapılacak.

Cenazesi 13 Aralıık 2013 Cuma günü Saat 10.00’da Orhan Saka Amatör Evi’ndeki törenden sonra Ataşehir M.Sinan Camide Cuma Namazına mütekiben Nakkaştepe Mezarlığında Defnedilecektir.

Merhum Orhan Saka’ya Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve futbol camiasına başsağlığı dileriz.

ASKF