Saburhane Gençlikspor Kulübünün düzenlemiş olduğu “Birlik Beraberlik ve Dayanışma Yemeği” 20.11.2013 tarihinde büyük bir katılımla CNS Tesislerinde yapıldı.

Geceye Muğla Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER , Belediye Başkanı Opr.Dr.Osman GÜRÜN, Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA, TÜFAD Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal TÜRKEŞ,  Muğlaspor Kulüp Başkanımız Eminer İÇTEN ve Muğlaspor yöneticileri siyasi partilerimizin bazı Belediye Başkan adayları ve partililer ile çok sayıda Saburhaneli ve Muğlaspor  sever katılmıştır.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Hüseyin ÇELEBİ Kulübün kuruluşu ve bugüne gelişi hakkında bilgiler vermiştir. Diğer konuşmacılarla birlikte Federasyon Başkanımız Mehmet TOP’da yaptığı konuşmada “kısa bir süre önce kurulan Saburhane Gençlikspor  kulüpleşme anlamında çok başarılı bir çizgi izlediğini ve bugün bu salonu doldurarak çok güzel bir gece yaptığını belirterek Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulunu kutladı. Daha sonra İlimizin Büyükşehir olması nedeniyle Belde Belediyelerimiz kapanacak olmasından dolayı Spor Kulüplerinin ayakta kalabilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı ile İlçe Belediye Başkanlarına bu anlamada daha fazla iş düştüğünü belirtti. Ayrıca yapımı tamamlanarak bir süre önce Düğerek Mahallesinde hizmete giren spor salonu nedeniyle Muğla Belediyesine ve Belediye Başkanımıza teşekkür etti. İlimizde yıllardır eksikliğini yaşadığımız tesislerin Spor Bakanlığınca giderilmeye çalışıldığı bunlardan Olimpik yüzme tesisi,  3500 kişilik spor salonu ve gençlik merkezinin yapımlarının devam ettiğini yine yıllardır yapımı için mücadelesini verdiğimiz  Federasyon hizmet binamızın kaba inşaatının tamamlandığını binanın hizmete açılabilmesi için desteğe ihtiyacının olduğu her etkinlikte yanımızda olan bize katkı ve destek veren Sayın Valimiz bu konuda da bize yardım edeceğini belirterek şimdiden Federasyonumuz ve spor kulüplerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Halk Oyunları ekibi ile sporcuların gösterilerinden sonra geç saatlere kadar katılımcılar  gönüllerince eğlendiler.

Bu geceyi hazırlayan Saburhane Gençlikspor Kulüp Başkan ve Yönetim Kurulu ile destek veren ve geceye katılarak katkı saplayan herkese teşekkür ederiz.

ASKF