Birinci Dünya Savaşında Sarıkamış’ı düşmanlardan kurtarmak için yapılan harekatta aşırı soğuktan donarak ölen şehitlerimiz için anma yürüyüşü yapıldı.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşe binlerce öğrenci ve vatandaş topluluğu katıldı. 

Muğla Sarıkamış şehitleri için seferber oldu. 1.Dünya Savaşı sırasında düşmanlarla savaşırken Sarıkamış’ı düşmanlardan kurtarmak için yapılan harekatta donarak şehit olan şehitlerimiz için Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

04 Ocak 2015 Pazar günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında başlayan yürüyüşe  Valimiz Amir ÇİÇEK, Menteşe Kaymakamı Zeki ARSLAN, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Federasyon Başkanımız Mehmet Top, Muğla Büyükşehir Blediyesi Turizm ve Spor Daire Başkan V. Ali İNAN, Askeri yetkililer, Federasyonumuz Genel Sekreteri Mustafa YANDIK, Federasyonumuz Mali Sekreteri ve  Futbol İl Temsilcisi Ali Karakaya, Federasyonumuz Sosyal İşler Sekreteri Memiş Alper YILDIRIM,  İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve personeli,  Milli Eğitim camiasından çok sayıda öğretmen, okullardan çok sayıda okul müdürü ve öğrenci, bazı spor kulübü başkan ve yöneticileri, spor kulüplerinden çok sayıda sporcu ve çok sayıda öğrenciden oluşan  topluluk katıldı.

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, yürüyüşe katılan, destek veren ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.