Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce organize edilen 102. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne yaklaşık 5000 kişi katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce  Cumhuriyet Meydanına kurulan dev Led Ekranda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlatılan Sarıkamış videosunun da izletildiği yürüyüş öncesinde tüm katılımcılara özel olarak hazırlanan Bere, atkı ve eldiven dağıtıldı. Dev Türk Bayraklarının altında gerçekleştirilen yürüyüşe Muğla Valisi Amir ÇİÇEK  ile birlikte çok sayıda protokol üyesi katıldı. Anma törenine ve yürüyüşe  Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Genel Sekreterimiz Mustafa YANDIK, Mali Sekreterimiz Ali KARAKAYA, Sosyal İşler Sekreterimiz Memiş Alper YILDIRIM ve merkezdeki spor kulüplerimizin Başkan ve yöneticileri ile  bir çok daire müdürü ve geniş bir basın mensubu gurubu katılırken Muğla haklıda 7 den 77 ye büyük ilgi gösterdi.

Yürüyüş öncesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan Video, Cumhuriyet Meydanına kurulan Dev led ekrandan katılımcılara izletildi. Büyük beğeni toplayan video da bazı protokol üyelerinin ve vatandaşların göz yaşlarına engel olamadığı görüldü. Törende bir konuşma yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, kimse bu ülkeyi bölebileceğini, parçalayabileceğini sanmasın işte gördüğünüz gibi bir gecede küçük küçük çocuklar büyük adam oluverir soğuktan donmayı aç kalmayı düşünmeden vatanı için ülkesi için canını seve seve feda eder. Hiç kimse unutmasın ki bu bayrak şanla dalgalanmaya devam edecektir, indirmeye kimsenin gücü yetmez dedi. Daha sonra İl Müftüsü tarafından gerçekleştirilen duanın ardından Cumhuriyet Meydanını dolduran 5000 kişi Şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okudular.

Şehitler anıtına kadar süren yürüyüşün ardında Şehitler anıtı önünde tüm katılımcılara Muğla Gençlik Merkezleri tarafından hazırlanan Lokma ikram edildi. Lokma dağıtımına başta Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz olmk üzere  protokol üyeleri vatandaşlara lokma dağıttılar.

Bu seneki yürüyüşün Sarıkamış Şehitlerine, bu dev destana uygun olması için günlerce öncesinden itibaren yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Muğla Gençlilik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Sarıkamış Şehitlerimizi rahmetle minnetle dualarla anıyoruz küçük çocukların bir gecede büyüdüğü vatanı için Allahu ekber dağlarında donarak şehit düştüğü büyük yürekler için bu gün burada en ufak bir farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu bizlere. Destek veren emeği geçen herkese en kalbi şükranlarımı sunuyorum dedi.

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, yürüyüşe katılan, destek veren ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.