Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Spor Kulüpleri Sevk ve İdare Semineri  30 Mart 2012 Cuma günü Özel İdare toplantı salonunda yapıldı.
Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Alettin Çılgın, Genel Müdürlük Hukuk Müşaviri Zübeyt Aydın  ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Şube Müdürü Şevket Özerdem ile birlikte ilimizden de  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Federasyon Başkanımız Mehmet Top, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk Çelebi, Muğla Üniversitesinden  Yrd.Doç.Dr. Mehmet Dallı,  Araş.Gör.Halil Evren Şentürk ve Muğla TSYD Temsilcisi Cem Kaytan’nın konuşmacı olarak katıldıkları semimere İl Genelindeki Spor Kulüplerimizin  yöneticileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Antrenörler ve BESYO öğrencilerinin katıldığı seminere ilgi bir hayli fazla idi. 250 den fazla kişinin katıldığı seminer sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi.
 Sporcu sağlığından, beslenmesine, Sicil Lisans işlemlerinden bir çok konuya değinilen seminer sonunda soru cevap bölümü gerçekleştirildi. Spor Kulübü yöneticileri burada soru ve sıkıntılarını dile getirme fırsatı buldu. Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Alettin Çılgın “Herkes cürümü kadar da olsa spor la ilgili sorunların çözülmesi için çaba sarf ederse sorunların hepsinin ortadan kalkacağına inanıyorum Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Muğla Gençlik Hizmetleri veSpor İl Müdürümüze ve personeline sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Federasyonumuzunda destekliyerek katıldığı ve çok başarılı geçen seminer nedeniyle semineri düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.
ASKF