Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 81 İl’de olduğu gibi İlimiz genelinde de 2017-2018 spor sezonunda faal olan 52 spor kulübüne 276 bin TL lik maddi yardım 13.06.2018  Çarşamba günü saat 14.00’de Menteşe Spor Salonunda yapıldı.

Yapılan törende Federasyon Başkanımız Mehmet TOP ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ  günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Federasyon Başkanımız Mehmet TOP  yaptığı konuşmada özetle; “Amatörlerin içerisinde gelen Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK ve Mehmet BAYKAN ile Konfederasyon Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ’in yaptığı ortak görüşme sonucu bütün Türkiye de olduğu gibi ilimizdeki spor kulüplerine de  yardım yapmaları nedeniyle kendilerine kulüplerimiz adına şükranlarımızı sunarım. Türkiye de ilk defa bütün kulüplere maddi destek sağlanmaktadır. Bu çok önemli bir ilktir. Ümit ediyoruz ki bu tür yardımlar önümüzdeki yıllarda artarak devam eder, diyerek törene katılan Başta Valimiz Sayın Esengül CİVELEK olmak üzere diğer katılımcılara çok teşekkür etti.”

Daha sonra  Valimiz Sayın Esengül CIVELEK kulüplerimiz adına 276.000,-Tl.lık yardım çekini Fedarasyon Başkanımız Mehmet TOPa verdi. Kulüplerimize de çekleri törene katılan diğer brokratlar tarafından verildi.

Amatör Spor Kulüplerimize maddi yardım yaparak katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

MUĞLA ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.