Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Yürütme Kurulu 18-19 Ocak 2014 tarihlerindeMuğla’da Tuna Otel’de toplantı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali DÜŞMEZ başkanlığında yapılan toplantıda, 2013-2014 sezonu Bölgesel Amatör Lig’in 2. devresinin başlaması nedeniyle ligin değerlendirilmesi Gençler kategorilerinin Türkiye Şampiyonasının takvimi, U15 NIKE Premier Cup Türkiye Şampiyonası ve UEFA Regions Cup Bölgesel Amatör Karmalar Şampiyonası kararları öncelikle ele alındı.

Gençler kategorileri Türkiye Şampiyonaları’nın 20 Mart 2014 tarihinde başlatılmasına, 6 ayrı kategoride düzenlenecek Gençler kategorileri şampiyonasına 81 ilden toplam 723 takımın katılmasına, U15 Türkiye Şampiyonasında birinci olan takımın 1-5 Mayıs 2014 tarihlerinde Avustralya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmesine ve birincisi ilk kez geçen sezon organize edilen U11 Miniminikler Şenliği’nin bu sezon yüksek bir katılımla düzenlenmesi için hazırlıkların başlatılmasına karar verildi.
Toplantıdan sonra Muğla’da kalan TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN ile Kurul üyelerinden Ali GÜLLERİ ve Fahrettin ESERDİ 19.01.2014 tarihinde oynanan BAL 7.Grupta yer alan MUĞLASPOR-ÇIĞLİ BELEDİYESPOR müsabakasını da izleyerek ilimizden ayrılmışlardır.
TFF Amatör İşler Yürütme Kurulu toplantısının ilimizde yapılması nedeniyle Başta Kurul Başkanı Ali DÜŞMEZ ve TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN olmak üzere kurul üyelerine ilimiz adına teşekkür ederiz.
MUĞLA ASKF