Türkiye Futbol Antrenörleri Derneğinin kuruluşunun 50.yılı törenlerle kutlanıyor. Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla İlinde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tüfad’ın kuruluşunun 50.yılı nedeniyle Muğla’da Futbolda yıldızlar kategorisinde turnuva düzenlendi.

10.06.2015 Çarşamba günü yapılan şenlikte 8 okulun kız futbol takımları mücadele etti. Muğlaspor Kulübünün Akyol semtinde bulunan Bülent Akça futbol sahasında yapılan okular arası kızlar futbol şenliğinde Düğerek Orta Okulu, Türdü 100. Yıl İlk Okulu, Yönelt Koleji, Şahidi İlk Okulu, Cumhuriyet İlk Okulu, Şehbal Baydur İlk Okulu, 75. Yıl Orta Okulu ve Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu olmak üzere 8 takım katıldı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ’ün başlama vuruşunu yaptığı şenlik için tören düzenlendi. Törene Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver, Federasyon Başkanımız Mehmet Top, Büyükşehir Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN, Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk BEYİMOĞLU, Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA, TÜFAD Muğla Şubesi Yöneticileri ve bazı ilgililer hazır bulundu. Açılışta TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ birer konuşma yaptı. Şenlikte okulların kız futbol takımları ikişer maç yaptı. Şenliğe olan katılım Muğla ilinde kızların da futbola ilgi duydukları ve Muğla’da kızlar arasında da futbol potansiyelinin olduğu gözlendi.
Yarım asırını kutlayan Futboldaki paydaşlarımızdan olan TÜFAD’ı Muğla ASKF olarak da yürekten kutluyoruz.
ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.