Türkiye Futbol Federasyonu ve TÜFAD Muğla Şubesi işbirliği ile düzenlenen Bölgesel Gelişim semineri yapıldı ve 2012-2013 Futbol sezonu başarılı antrenörleri ödüllerini  aldı.

Seminer ve tören 16 Mayıs 2014 Cuma günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi (B) salonunda yapıldı.

Seminerin açılışında Federasyon Başkanımız Mehmet TOP yaptığı konuşmada “Eğitmen önemine vurgu yaptıktan sonra 2013-2014 Futbol sezonunda 56 spor kulübünde 11 kategoride toplam 187 takımın liglere katıldığını bu takımlarda Futbol oynayan binlerce sporcuyu siz değerli antrenörlerimiz yetiştirmektesiniz bu emeğinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Ancak İlimizin Büyükşehir Belediyesi olması nedeniyle 49 belde belediyesinin kapandığını bunlardan belde belediye ismiyle 23 kulübümüz, belde belediye destekli de 9 kulübümüz var. Böylece belde belediyelerimizin kapanması nedeniyle 32 spor kulübümüz kapanma noktasına gelmiştir. Bu kulüplerimizin kapanmaması için el birliği ile çalışmamız gerekir başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere 13 İlçe Belediyemizin kapanan beldelerdeki spor kulüplerine yardım etmesi gerekir, dedi. Ayrıca başarılı antrenörleri tebrik ederek, seminerin yapılmasında başta Şube Başkanımız Alaaddin NAGANLU olmak üzere emeği geçenleri ve katılanları kutlarım” dedi.

Diğer konuşmalardan sonra ödül alacak antrenörlerin ödülleri törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi. Açılışa ve törene Federasyon Başkanımız Mehmet TOP ile birlikte Genel Sekreterimiz Mustafa YANDIK’da katıldı.

Bölgesel Gelişim Seminerine katılanları, düzenleyenleri emeği geçenleri birkez daha kutlarız.

ASKF