2020 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvası için 17 takım müracaat etmiş yapılan program neticesinde müsabakaların 16 Mart 2020 tarihinde başlatılacağı kararlaştırılmıştı.

Ancak 13 Mart 2020 tarihinde yaptığımız duyuru ile Korona virüs nedeniyle şimdilik 1 ay ertelendiği, 13 Nisan 2020 tarihli duyurumuz la da olağanüstü durumun devam ettiği için hayat normale döndüğünde turnuvaya katılan takım yetkililerinin de görüşü alınarak turnuva hakkında karar verileceği  belirtilmiştir.

Bu kez hayat tam olarak normale dönmese de yavaş yavaş  normalleşme yolunda ilerlemeler olduğu gözlenmektedir.

Ancak önümüzdeki aylarda Valilik Kupası Futbol Turnuvasının başlatılması mümkün gözükmemektedir.

Bu nedenle aşağıda belirtilen hususlardaki görüşlerinizi 01 Haziran 2020 tarihine kadar Federasyonumuza bildirirseniz Turnuva hakkında nihai karar verilecektir.

1-Turnuvaya devam etmek isteyen takımlarla her şeyin normale dönmesi halinde yeni bir program yapılarak Turnuvanın Eylül-Ekim 2020 aylarında oynatılarak tamamlanması,

2-Turnuvanın bu yıl iptal edilerek devam etmek isteyen takımlara 2021 yılında yapılacak turnuvaya katılacak yeni takımlarla turnuvaya devam etmesi ( 2021 yılındaki statüde katılım ücreti artsa dahi 2020 turnuvasına katılan ve 2021 de devam etmek isteyen takımlardan fark alınmamasına)

3-Turnuvaya devam etmek istemeyen takımlar Federasyonumuza verilen listede yer alan 2 yetkilisinin yazılı başvuru neticesinde, ( Turnuva için alınan katkı paylarının bir bölümü hakem ücretleri için TFF’ye gönderilmiştir. Turnuvanın iptal edilmesi halinde bu para TFF’den geri istenecektir. Para geldikten sonra) Federasyona verilen listede ismi bulunan takım yetkilisine gider makbuzu karşılığı iade edilecektir.

Bilgilerinizi ve turnuva hakkındaki takımınızın görüşlerini 01 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar Federasyonumuza bildirmeniz halinde Federasyonumuzca Turnuva hakkında nihai karar alınacaktır.

Bu vesile ile gelecek olan Ramazan Bayramınız kutlar, sizlere ailenize sevdiklerinize ve sporcularınıza sağlıklı günler dileriz.

ASKF