24.sü düzenlenen Valilik Kupası Futbol Turnuvası 30.05.2019 tarihinde oynanan final müsabakası ile sonuçlandı.

23 takımın katılımı ile 20 Mart 2019 tarihinde başlayan Valilik Kupası Futbol Turnuvasının final müsabakasını Esençayspor- Çörüşspor oynadı. Esençayspor müsabakayı 2-0 kazandı ve böylece  turnuvada Esençayspor şampiyon olurken, Çörüşspor da ikinci oldu.

Yaklaşık 2,5 ay süren turnuvada 86 müsabaka oynandı. Profesyonel müsabakalardan daha fazla ilgi gören ve Muğlalı futbol sevenlerin 2,5 aydır zevkle izlediği turnuvada katılanlar şimdiden önümüzdeki sene düzenlenecek turnuvanın planlarını yapmaya başladı.
Turnuvada Şampiyon olan Esançayspor Kupasını Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’in elinden alırken, ikinci olan Çörüşspor’un kupasını ise Menteşe Belediye Başkanımız Sayın Bahattin GÜMÜŞ verdi. Takımların madalyaları ise  final müsabakalarını izleyen protokol üyeleri tarafından takıldı.
Turnuvayı Valimiz Esengül CİVELEK, Vali Yardımcılarımız Fethi ÖZDEMİR  ve Rıza DALAN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İLMAN,  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Valilik Özel Kalem Müdürü Baki GENÇEL, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Özgür AKDAĞ, Federasyon Başkanımız Mehmet TOP, Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol KAPİZ,  Menteşe Gençlik ve spor İlçe Müdürü Mutlu UZUN, Gençlik ve Spor Şube Müdürleri Mehmet TOSUN, Ayşe İNCEOĞLU ve Sevgi TOMBUL, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU, Büyükşehir Belediyesi  Gençlik ve Spor Şube Müdürü İbrahim SİRKECİ, ASKF Genel Sekreteri Mustafa YANDIK, Futbol İl Temsilcisi ve ASKF Mali Sekreteri  Ali KARAKAYA, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN,  ASKF Sosyal İşler Sekreteri Memiş Alper YILDIRIM,  İl Hakem Kurulu Gözlemci Atama Sorumlusu Fatih OCAK, Hakem Atama Sorumlusu Yusuf YARATICI ve çok sayıda sporsever müsabakayı izledi.
Büyük bir başarı ile geçen turnuva nedeniyle turnuvaya katılanları ve emeği geçenleri kutlarız.
ASKF

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.