18.si düzenlenen Valilik Kupası Futbol Turnuvası 17 Haziran 2013 tarihinde oynanan final müsabakası ile sonuçlandı.

18.si düzenlenen ve 20 takımın katılımı ile 08 Nisan 2013 tarihinde başlayan Valilik Kupası Futbol Turnuvası şampiyonu Özel İdarespor oldu.

Turnuvada Halk Sağlığı ikinci olurken,

Çıtlık Esnafspor takımı üçüncü,

Saburhanespor takımıda dördüncü oldu.

Yaklaşık 2,5 aydır süren turnuvada 77 müsabaka oynandı ve baştan sona centilmenlik içersin de geçti.

Profesyonel müsabakalardan daha fazla ilgi gören ve Muğlalı futbol severlerin 2,5 aydır zevkle izlediği turnuvada katılanlar şimdiden önümüzdeki sene düzenlenecek turnuvanın planlarını yapmaya başladı.

Turnuva sonunda final müsabakalarını izleyen protokol üyeleri takımların kupa ve ödüllerini verdi.

Turnuvaya Vali Vekili Mestan YAYMAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürü Bekir ÇEKER, Özel İdare  Genel Sekreteri Veli Çelik,  ASKF Başkanı Mehmet TOP, Halk Sağlığı Müdürü Uz.Dr.Mustafa Nuri CEYHAN, ASKF Genel Sekreteri Mustafa YANDIK, Futbol İl Temsilcisi Ali KARAKAYA , TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU, Faal Futbol Hakemleri ve Göz.Der Muğla Şb.Başkanı Ali ZAĞLI, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Hakem Atama Sorumlusu Kazim GÜLER  çok sayıda Daire ve Şube Müdürü ile yüzlerce seyirci müsabakayı izledi.

Tamamen fair-play anlayışı içersin de geçen ve örnek olacak bir şekilde sonuçlanan turnuvaya katılanları ve emeği geçenleri kutlarız.

ASKF