Türkiye Şampiyonası için 26-27 Mayıs 2014 tarihinde Eskişehir Grup Merkezinde Türkiye Finallerine katılan Yeni Milasspor U-16 takımımız Türkiye üçüncüsü oldu.

Yarı final müsabakasında Adana Gençlerbirliği  takımına 2-1 yenilen Yeni Milasspor U-16 takımımız 3.lük maçında İstanbul şampiyonu İstanbul CFS Bağcılar takımı ile karşılaştı, müsabakayı 1-0 kazanan Yeni Milasspor U-16 takımımız Türkiye 3.sü oldu.

Final müsabakasında ise Samsun Kadıköyspor U-16 takımını 2-1 yenen Adana Gençlerbirliği U-16 takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye genelinde bu kategoride 65 ilde 1293 takımın katılımı ile yapılan şampiyonada Yeni Milasspor U-16 takımımızın 1260 takımı geride bırakarak Türkiye 3.sü olması bizleri son derece gururlandırmıştır.

Şampiyon takımın Kupa ve palketlerini Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN ve Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mesut HOŞCAN verirken, Yeni Milasspor U-16 takımımızın kupa ve madalyasını takımımız ile birlikte Eskişehir’de bulunan Federasyon Başkanımız ve TFF Amatör İşler Kurul Üyesi Mehmet TOP ile Eskişehir ASKF Başkanı Sadri ATAM verdi. 

Şampiyona sonunda diğer takımların madalya ve kupalarını TFF yetkilileri ve Eskişehir protokolü verdi.

Yeni Milasspor U-16 takımımızın bize yaşattığı bu gurur nedeniyle başta kulüp Başkanımız Cenker ÇETİN ve Yönetim Kurulu ile Teknik sorumlu Yıldırım ÖZER hocamıza  ve sporcularımıza olmak üzere destek veren emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarak, Yeni Milasspor U-16 takımımızı yürekten kutlarız.

ASKF