BÖLGESEL AMATÖR LİG (BAL) STATÜSÜ YAYIMLANDI

BÖLGESEL AMATÖR LİG (BAL) STATÜSÜ YAYIMLANDI

2023-2024 Futbol sezonu Bölgese Amatör Lig statüsü TFF Yönetim Kurulunun 04.10.2023 tarih, 21 sayılı toplantısında kabul edilmiş ve 10.10.2023 tarihinde TFF İnternet sitesinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Söz konusu statünün 12/3-d maddesi gereği kontenjanı 2 takım olup 2 takımla temsil edilen İllerde BAL Baraj müsabakaları kaldırılmış, İllerde yerel lig birincileri direkt BAL'a yükselecektir.
Statü 12/3-d maddesi aşağıdaki gibidir.
"d)BAL Kontenjanı 2 (iki) Takım Olup, 2 (iki) Takımla Temsil Edilen İller:
(Afyon, Çanakkale, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Giresun, Hatay, Kayseri, Kırklareli, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla,Ordu, Rize, Yalova ve Düzce)
2 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir biri de küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar direkt BAL’a yükselir.
2 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir biri de küme düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım BAL’a yükselir. Küme düşmeyen takım BAL’da kalır.
2 takım da TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse sezon sonu puan tablosunda üst sırada yer alan takım BAL’da kalır, alt sırada yer alan takım küme düşer, yerel ligin birincisi BAL’a yükselir.
2 takımdan biri küme düşer, diğer takım TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım BAL’a yükselir. Diğer takım BAL’da kalır.
2 takımda küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar direkt BAL’a yükselir." şeklindedir.
Kulüplerimizin bilgisine sunulur.
ASKF
 

HABER DOSYALARI

Yorumlar

Yorum bırakın

© Muğla ASKF-2023 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır