VALİLİK KUPASI FUTBOL TURNUVASININ ŞAMPİYONU TARIMSPOR OLDU

VALİLİK KUPASI FUTBOL TURNUVASININ ŞAMPİYONU TARIMSPOR OLDU

28.si düzenlenen Valilik Kupası Futbol Turnuvası 14.06.2024 tarihinde oynanan final müsabakası ile sonuçlandı. 29 takımın katılımı ile 25 Mart 2024 tarihinde başlayan Valilik Kupası Futbol Turnuvasının final müsabakasını Tarımspor / Çörüşspor oynadı.  Tarımspor müsabakayı 1-0 kazandı ve böylece  turnuvada  Tarımspor şampiyon olurken, Çörüşspor da ikinci oldu. Ayrıca 3.lük maçı da Çıtlıkspor / Yatağan Enerji arasında oynanması gererkirken Çıtlıkspor müsabakaya çıkmadı böylece, müsabakayı 3-0 hükmen kazanan Yatağan Enerji  turnuvada üçüncü, Çıtlıkspor da turnuva dördüncüsü oldu.
Yaklaşık 3 ay süren turnuvada 102 müsabaka oynandı ve  belli bir yaş düzeyine gelmiş yaklaşık 800 kişinin futbol oynaması sağlanmış oldu. Profesyonel müsabakalardan daha fazla ilgi gören ve Muğlalı futbol sevenlerin yaklaşık 3  aydır zevkle izlediği turnuvada katılanlar şimdiden önümüzdeki sene düzenlenecek turnuvanın planlarını yapmaya başladı. Turnuvada Şampiyon olan Tarımspor ve ikinci olan Çörüşspor'un kupalarını Vali Yardımcımız Sayın Murat KAHRAMAN verdi.
Takımların madalyaları ise  final müsabakalarını izleyen protokol üyeleri ve Tertip Kurulu üyeleri tarafından takıldı.
Ayrıca Federasyonumuz Başkanı Mehmet TOP turnuvada  Ambulans ve sağlıkçı görevlendirmelerini yapan Çallım Abulans Hizmetleri firması yetkilisi Emrah ÇALLI'ya   teşekkür plaketi verdi.
Turnuvayı Vali Yardımcımız  Murat KAHRAMAN, TFF Amatör İşler Kurul ÜyesiTürkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Federasyon Başkanımız Mehmet TOP,  Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve İl Hakem Kurulru Başkanı  Ali ZAĞLI, Türkiye Aamatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Manisa ASKF Başkanı Erol TİMUR,  TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU,  ASKF Genel Sekreteri Mustafa YANDIK, Futbol İl Temsilcisi ve ASKF Mali Sekreteri  Ali KARAKAYA,  TFFHGD Şube Başkanı Muhsin ERÇETİN, İl Hakem Kurulu Hakem Atama Sorumlusu Yusuf YARATICI, Valilik İdari Hizmetler Şube Müdürü Serkan ŞAHİN ve çok sayıda sporsever müsabakayı izledi. Büyük bir başarı ve centilmenlik içerisinde geçen turnuvamıza katılan bütün takımlara, sporculara ve turnuvada emeği geçen katkısı olan herkese teşekkürn ederiz.
MUĞLA ASKF

Yorumlar

Yorum bırakın

© Muğla ASKF-2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır