MUSTAFA YANDIK - GENEL SEKRETER

MUSTAFA YANDIK

1962 yılı Aydın doğumluğum. Ön lisans Mezunuyum. Öğrencilik yıllarımda futbol ve masa tenisi gibi spor dallarında faaliyetlerde bulundum. 1985 yılında PTT Spor Kulübü, olarak kurulan, daha sonra ismi değişen Muğla Telekomspor Kulübü, Yönetim Kurullarında çeşitli görevlerde bulundum. 2002 Yılından 2012 yılına kadar 10 yıl Muğla Telekomspor Kulübünün başkanlığını yaptım.

Görev yaptığım dönemlerde; Futbol branşında amatör takımlar ile küçük yaş gruplarında, faaliyetlerin sürdürülmesini sağladım. Bu çalışmalarımızla birçok gencimizin spor yapabilmesinde, birçok sporcunun yetişmesinde emeklerimiz,
katkılarımız oldu.

Masa Tenisi branşında, Muğla İlimizin ilk defa Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2. Liginde, daha sonra da 1. Liginde temsil edilmesinde katkılarımız, çalışmalarımız oldu.

Yüzme Atlama branşında, ilimizde başarılı sporcuların yetiştirilmesi bu sporun tanıtılması için çalışmalarda bulundum.

İlimizde 2010-2013 Yılları arasında Herkes İçin Futbol İl Sorumlusu görevini yaptım. Bu çalışmalarım sırasında ilimizde düzenlenen her yaş grubu futbol turnuvalarının TFF’ den onay alınarak, HİF turnuva statüsünde resmi olarak yapılması, turnuvalara katılan sporcuların HİF lisanslarının çıkartılması görevlerinde gereken çalışmaları yaptım.

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulunda 1993 yılında Örgütlenme Sekreteri olarak göreve başladım. 1998 yılından bu yana Genel Sekreter olarak göreve devam etmekteyim.

1998 yılından bu yana Futbol İl Disiplin Kurulunda görev yapmaktayım. Ayrıca
2018 yılından bu yana da İl Spor Disiplin Kurulunda görev yapmaktayım.

2010 Yılında kurulan Bölgesel Amatör Liginde kuruluşundan beri TFF Denetçi’si olarak görev yapmaktayım.

Muğla Herkes İçin Spor Kulübü Başkanıyım, kulübümüz Oryantiring branşında faaliyet göstermektedir. Belirli zamanlarda, farklı il ve ilçelerde yapılan yarışmalara katılmaktadır.

Türk Telekom Kurumundan emekliyim. Evliyim bir erkek, bir kız çocuk babasıyım. Bir erkek, bir kız torun dedesiyim.

© Muğla ASKF-2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır