Muslihittin Mah. Çiğdem Sok. No:6 MUĞLA
0 252 212 62 66
muglaaskf@gmail.com
ANA SAYFA
KURULLAR
YÖNETİM KURULU
DENETİM KURULU
ASKF DİSİPLİN KURULU
ONUR KURULU
ÜST KURUL DELEGELER
İLÇE TEMSİLCİLERİMİZ
FUTBOL İL DİSİPLİN KURULU
İL HAKEM KURULU
TERTİP KURULU
TÜZÜK
LİG STATÜLERİ
FİKSTÜR
LİGLER
BİLGİ BANKASI
KULÜPLER
TEKNİK ADAMLAR
OYUNCULAR
STADLAR
FORMLAR VE EKLER
CEZA LİSTESİ
FİDK KARARLARI
GOL KRALLIĞI
İLETİŞİM
Menü
ANA SAYFA
KURULLAR
YÖNETİM KURULU
DENETİM KURULU
ASKF DİSİPLİN KURULU
ONUR KURULU
ÜST KURUL DELEGELER
İLÇE TEMSİLCİLERİMİZ
FUTBOL İL DİSİPLİN KURULU
İL HAKEM KURULU
TERTİP KURULU
TÜZÜK
LİG STATÜLERİ
FİKSTÜR
LİGLER
BİLGİ BANKASI
KULÜPLER
TEKNİK ADAMLAR
OYUNCULAR
STADLAR
FORMLAR VE EKLER
CEZA LİSTESİ
FİDK KARARLARI
GOL KRALLIĞI
İLETİŞİM
Ana Sayfa
Statüler
Lig Statüleri
VALİLİK KUPASI
SÜPER AMATÖR
1.AMATÖR
2.AMATÖR KÜME
U18
U17
U16
U15
U14
U13
U12
U11
U13 LİG STATÜSÜ
MUĞLA İLİ 2023-2024 FUTBOL SEZONU
U-13 LİGİ STATÜSÜ
1- U-13 Ligi müsabakalarını 8 grupta
aşağıda isimleri yazılı 54 takımın iştirakiyle oynanmasına,
A GRUBU
B GRUBU
KULÜP KODU
KULÜP ADI
KULÜP KODU
KULÜP ADI
017604
1-BODRUM 1925 SPOR
019248
1-BODRUM 1907 SPOR
014270
2-TURGUTREİSSPOR
013327
2-YALIKAVAK BLD.SPOR
018435
3-BODRUM İDMANYURDUSPOR
014273
3-KARAOVASPOR
018609
4-BODRUM GENÇ SPOR
016611
4-ORTAKENT YAHŞİ GENÇ.SPOR
017303
5-PEDASA FUTBOL SPOR
019392
5-AMİRAL TURGUTREİSSPOR
017521
6-HALİKARNAS GENÇ.SPOR
018274
6-BODRUM BİRLİKSPOR
011323
7-BODRUMSPOR F.K.
C GRUBU
D GRUBU
KULÜP KODU
KULÜP ADI
KULÜP KODU
KULÜP ADI
015610
1-MİLAS BLD.MİLASSPOR
016749
1-SABURHANE GENÇ.SPOR
019076
2-GÜLLÜK HERMİYASSPOR
017383
2-MUĞLA MENTEŞE MRK.BLD.SP.
019075
3-MİLAS İSMETPAŞA GENÇ.SPOR
018915
3-MENTEŞE YILDIZSPOR
011319
4-YATAĞANSPOR
014285
4-YERKESİKSPOR
017954
5-YATAĞAN SPORTİF
012221
5-DÜĞEREK GÜNEŞSPOR
015572
6-DR.ALP MİLASSPOR
019393
6-MUĞLA ESNAFSPOR
018751
7-BAYIRSPOR
E GRUBU
F GRUBU
KULÜP KODU
KULÜP ADI
KULÜP KODU
KULÜP ADI
017955
1-EKOL 2017 SPOR
017945
1-MARMARİS 1923 SPOR
000081
2-MUĞLASPOR
018043
2-DATÇA 1923 SPOR
018177
3-ORTAKÖYSPOR
014664
3-BOZBURUN BLD.SPOR
018404
4-KÖYCEĞİZ SPORTİF
016877
4-YEŞİL MARMARİSSPOR
014645
5-ULA BLD.SPOR
018458
5-MARMARİS LD.SPOR
019074
6-DÜŞEBELENSPOR
011344
6-DATÇA BLD.SPOR
016360
7-MARMARİSSPOR
G GRUBU
H GRUBU
KULÜP KODU
KULÜP ADI
KULÜP KODU
KULÜP ADI
018524
1-DALAMAN ATLETİKSPOR
018596
1-FETHİYE 1923 SPOR
012222
2-DALAMAN LD.GENÇ. VE SPOR
015859
2-FETHİYE ÇİFTLİKSPOR
015982
3-ESENKÖYSPOR
000057
3-FETHİYESPOR
018553
4-DALAMAN ESNAFSPOR
015797
4-YEŞİLÜZÜMLÜSPOR
014284
5-GÖCEKSPOR
015674
5-KARAÇULHASPOR
011349
6-ORTACA BLD.SPOR
018752
6-1925 MENTEŞEOĞLUSPOR
016400
7-ORTACA ESNAFSPOR
017847
7-LİKYASPOR
015773
8-ÇAMKÖYSPOR
2
- Müsabakaların
2x30
dakika üzerinden çift devreli lig ve puan usulüne göre oynatılmasına,
3
-Müsabakalarda kazanan takıma
3 (üç)
, berabere kalan takımlara
1 (bir)
puan verilir ve kaybeden takıma puan verilmez.
4-
Gruplarında
1.
olacak
toplam
8
takımın Çeyrek Finale yükselmelerine, çeyrek final, yarı final ve final
müsabakalarının Tertip Komitesince belirlenecek bir sahada tek maç ve eleme sistemiyle oynatılarak İl
Sıralamasının belirlenmesine ve müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatma yapılmadan penaltı atışları
sonucu kazanan takımın tespit edilmesine,
bu kategoride Türkiye Şampiyonası yapılmayacaktır
,
5-
Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit
edilmesine,
6-U-13
liginde oyuncu sayısının
11,
yedek oyuncu sayısının
7,
oyuncu değişikliği sayısı
7’dir.
Oyuncu değişiklikleri oyunu kesintiye uğratmamak adına devre arasında yapılacak değişiklikler hariç müsabaka esnasında en fazla 3 (üç) defada yapılabilir. Müsabakaların
4 nolu
top ile oynanmasına,
7-
Müsabakalarda
2011
ve
2012
doğumlu olan futbolcular oynayabilirler,
2013
doğumlular oynayamaz.
8-
U-13 Yaş kategorisinde oynama hakkı olmayan daha büyük veya daha küçük yaştaki futbolcular takımlarda
oynatıldığı takdirde bu takıma hükmen mağlubiyet kararı verilmesinin yanında müsabaka isim listesinde
isimleri bulunan antrenör ve yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir
9-
U-13
kategorisinde yedek kulübesinde yer alan teknik adam veya yöneticinin taç çizgisinden talimat vermesine izin verilmez.
10-
Takımlardan birinin veya ikisinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda, Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde veya yerinde değişiklik yapılabilir.
11-
Mazeretsiz olarak tayin ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda Futbol Müsabaka Talimatının
24/a
maddesi gereği, Federasyon hesabına hakemin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere tazminat olarak
600,-TL.
yatırır, yatırmadığı takdirde lisans işlemleri yapılmaz.
12-
Lig fikstürüne dahil olduğu halde lige katılmayan, ligden çekilen veya ligden çıkarılan takımlar bir sonraki sezon
(2024-2025 sezonu )
aynı kategoride lige alınabilmesi için Federasyon hesabına
700,-Tl.
yatırması gerekmektedir. Yatırmadığı takdirde aynı kategoride lige alınmaz.
13
-
2023-2024
Futbol Sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Muğla ASKF’nın (
www.muglaaskf.com
) sitesinde ilan edilmek veya İlan Tahtası olarak, Federasyon binası önündeki, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (
ASKF
) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,
14-
Bu statüye göre fikstürün onay için Federasyona sunulmasına,
15
-Bu statü Alt Yapı Ligleri Tertip Komitesinin
09 Ocak 2024
tarih ve
01
sayılı toplantısında hazırlanmıştır.
16
- İş bu statü Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının
14
. maddesine göre Federasyonca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.
Statünün tasdiki arz olunur.
Başkan Üye Üye Üye
Ali KARAKAYA Serkan PAÇALI Mustafa KOÇAL Mehmet GÖRGÜLÜ
Futbol İl Temsilcisi Gençlik ve Spor İl Müd.Tem. ASKF Temsilcisi TÜFAD Tem.
Üye Üye Üye Üye Üye
Yusuf YARATICI Ümit Sefa GİRGİN Hüseyin ÇELEBİ Tanju ÇAKICI Adem KORKMAZ
TFFH ve G.D.Tem. T F Saha Kom.Der. Tem. Kulüp Temsilcisi Kulüp Temsilcisi Kulüp Temsilcis
©
Muğla ASKF
-
2024
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site
Projesi Kapsamında
Tarafından Tasarlanmıştır